Lankytinos vietos Trondheime

Jei dar neapsisprendėte, kur keliauti per atostogas, norėtume Jus supažindinti su miestu, esančiu Norvegijoje, – Trondheimu. Trumpai apžvelkime svarbiausias ir įdomiausias jo lankytinas vietas.

 

Lankytinos vietos Trondheime

Lankytinos vietos Trondheime

 

Kelionę po Trondheimą pradėti galima nuo Nidaroso katedros. Tai XI amžiaus katedra, kuri stovi virš karaliaus Olafo II, Norvegijos globėjo, kapo. Šis statinys laikomas vienu iš labiausiai eklektiškų pastatų visoje Skandinavijoje. Katedrą puošia nepakartojama gotikinė arkinė nava ir įspūdingas vitražinis langas – rožė, kurį galima pamatyti virš įėjimo. Taip pat ši vieta svarbi tuo, kad čia karūnuojami visi Norvegijos karaliai.

 

Lankantis Trondheime, galima apsilankyti arkivyskupo rūmuose, kurie randasi netoli jau minėtosios Nidaroso katedros. Rūmai buvo pradėti statyti XII amžiaus antroje pusėje, o kaip arkivyskupo rezidencija jie buvo iki pat 1537 metų. Šiandien čia vis dar yra Rezidencijos, Armijos ir Sosto regalijų muziejai, o taip pat lankytojų laukia ir Arkivyskupo rūmų muziejus, kuris siūlo Jums pamatyti didžiąją pinigų kalyklą.

 

Puiki ir turistų mėgstama vieta yra miesto prieplauka, kurioje rasite viduramžių stiliaus spalvinguosius sandėlius.

 

Pasivaikščioję po prieplauką, galima aplankyto Ringve nacionalinį muzikos ir jos instrumentų muziejų, kuriame kolekcionuojami eksponatai iš viso pasaulio. Muziejų galima rasti istoriniame Lade pusiasalyje.

 

O tęsiant kelionę po muziejus, neverta pamiršti Dekoratyviosios dailės muziejaus, kuriame smalsiųjų lankytojų dėmesio laukia įvairiausi baldai, keramikos dirbiniai bei gobelenų kolekcija. Čia rengiamos šiuolaikinio meno parodos.

 

Sverresborg muziejuje po atviru dangumi stūkso apie 60 pastatų, reprezentuojančių visas statybų tradicijas, kurios yra būdingos šiam kraštui. Tai ir medinė bažnyčia iš Haltdaleno ar visos Norvegijos pasididžiavimas – rastinė bažnyčia.

 

Mieste galima pamatyti ir didžiausią medinį pastatą Skandinavijoje – Stiftsgården . Tai Trondheimo karališkoji rezidencija, kuri mieste stovi jau nuo XVII amžiaus pabaigos.

 

Jeigu norite pasigrožėti nepaprastai gražia miesto panorama, galima užkilti į 74 metrų aukščio Tyholto bokštą, kurio viršuje yra puikus restoranas, siūlantis pačius skaniausius patiekalus.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Trondheime, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame Norvegijos mieste.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *