Lankytinos vietos Ukrainoje

Ukraina – tai Rytų Europoje esanti valstybė, kuri ribojasi su Rusija rytuose, Baltarusija šiaurėje, o vakaruose – su Slovakija, Vengrija bei Lenkija, pietvakariuose šalis jungiasi su Rumunija ir Moldova. Norėtume Jus trumpai supažindinti su įdomiausiomis Ukrainos lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Ukrainoje

Lankytinos vietos Ukrainoje

Keliaudami po Ukrainą, būtinai užsukite į jos sostinę Kijevą ir aplankykite vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.), Šv. Sofijos soborą, Kijevo – Pečioros lavros vienuolyną bei Šv. Mikalojaus soborą ir vienuolyną. Rekomenduojame pasivaikščioti po bene labiausiai turistų lankomą sostinės gatvę „Andrejevski Spusk“. Kijeve yra ir seniausias Kijevo Rusios teritorijoje pravoslavų vienuolynas, kurį kasmet aplnako daugybė turistų („Pečiorska Lavra“). Čia galėsite pasigrožėti nuostabiomis cerkvėmis, varpinėmis, muziejais ir pasivaikščioti požeminiais tuneliais ar kapaviečių kompleksais.

Taip pat skirkite šiek tiek savo laiko Lvovui ir jo Šv. Petro ir Povilo jėzuitų bažnyčiai, pasivaikščiokite po turgaus aikštę, užsukite į katedrą bei seniausią mieste esančią armėnų bažnyčią. Lvove galima išvysti Ukrainos karaliaus Danilos ir poeto A. Mickevičiaus paminklus. Lankytojams kasdien savo duris atveria Šv. Juro katedra ir menų turgus.

Lankantis Liubline, siūlome užsukti į Renesansinę pilį, kurioje galima rasti Šv. Trejybės koplyčią. Liubline stovi ir nepakartojama Bernardinų bažnyčia, kurioje buvo pasirašyta Liublino unija.

Verta paminėti Ivano Frankovską – laisvąjį karališkąjį miestą, kai kur dar vadinamą Karpatų perlu. Jeigu kada viešėsite šiame mieste, būtinai aplankykite rotušę ir pasigrožėkite paauksuotu jos kupolu, kuris yra aukštai iškilęs į 49 metrų aukštį. Nueikite apsipirkti į turgaus aikštę, o taip pat pasižvalgykite po Potockių rūmus ir mauzoliejus bei nuostabiąją miesto katedrą.

Tai tik kelios, tačiau nuostabios  ir kvapą gniaužiančios lankytinos vietos Ukrainoje, tad nepraleiskite galimybės apsilankyti šioje šalyje ir pamatyti daugybę įdomių kultūrinių bei istorinių objektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *