Lankytinos vietos Valensijoje

Keliaukime į rytų Ispanijoje prie Viduržemio jūros esantį miestą – Valensiją. Susipažinkime su jo svarbiasiomis lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Valensijoje

Lankytinos vietos Valensijoje

Valensijoje yra garsusis Meno ir mokslo miestelis. Tai penkių statinių architektūrinis kompleksas, kuris yra laikomas ispanų moderniosios architektūros pavyzdžiu. Šį ansamblį sudaro operos teatras El Palau de les Arts Reina Soffia, IMAX kinoteatras, planetariumas ir lazerių teatras- L’Hemisferic, L’Umracle galerija – sodas, mokslo muziejus El Museu de les Ciencies Principe Felipe. Taip pat okeanografijos parkas po atviru dangumi – L’Oceanografic.

Be šio komplekso, Valensijoje dar yra meno muziejus bei meno mokykla ir gotikinė katedra. De Bellas Artes muziejuje galima išvysti Goya, Velazquez bei kitų menininkų kūrinius. Lankymasis muziejuje yra nemokamas.

Valensija garsėja savo viešaisiais parkais ir sodais. Jardines de rio Turia parke įkurti sporto aikštynai ir žaidimų aikštelės. Marmuro statulos ir gėlynai puošia Monforte sodus, o per 7 tūkstančius rūšių krūmai ir medžiai auga Jardin Botanico sode.

Rekomenduojama apsilankyti Mercat Centra – didžiausiame ir patraukliausiame turguje visoje Europoje.

Mieste yra nuostabūs Palau de la Generalitat gotikiniai rūmai, kuriuose įsikūrusi savivaldybė, o sienos išpuoštos freskomis ir gražiomis plytelėmis. Colegio Patriarca yra seminarija, įsikūrusi nuo 16 amžiaus. Ją taip pat puošia įspūdingos religinės freskos.

Valensijos pietuose yra Palmar kaimas, kur galima užsukti į vieną iš daugybės restoranų, kuriuose siūloma paragauti ispanų tradicinio patiekalo Paeljos. Kaimas apsuptas Albufera ežero, taip pat galėsite apislankyti miesto paplūdimiuose ar uosto rajone.

Carmen yra Valensijos senamiesčio rajonas, kuriame stovi gražiausi ir labiausiai akį traukiantys pastatai. Čia gyvenimas vyksta ir naktimis, nes Carmen įsikūrę daugybė barų, alinių ir klubų.

Tai tik maža dalis lankytinų vietų Valensijoje, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame nepakartojamame Ispanijos mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Valensija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *