Lankytinos vietos Varšuvoje

Keliaukime į kaimyninę šalį Lenkiją ir susipažinkime su keliomis įspūdingomis šio miesto lankytinomis vietomis bei istoriniais paminklais. Apie Varšuvos miestą galite pasiskaityti anksčiau paskelbtame straipsnyje (http://pigiausiskrydziai.lt/varsuva/).

Lankytinos vietos Varšuvoje, Turgaus aikštė

Lankytinos vietos Varšuvoje

Varšuva įspūdinga tiek dieną, tiek ir naktį, – čia gyvenimas verda nesustodamas. Miestas kupinas įvairios veiklos, o dėl grįžimo į vietą, kurioje apsistosite, neturėsite jokių problemų – visą naktį Jūsų patogumui važinėja naktiniai autobusai.

Jeigu norite miestą tyrinėti patys, rekomenduojama įsigyti informatyvią knygutę Zrób to w Warszawie. Tai puikus kelionių po Varšuvą žinynas, kuriame lenkų ir anglų kalba aprašytos visos svarbiausios ir įdomiausios lankytinos vietos. Tačiau miestą geriausiai pažinsite, jeigu užsisakysite profesionalaus gido paslaugas. Aplankyti ir išgirsti tikrai yra ką…

Lankytinos vietos Varšuvoje, biblioteka

  • Čia Jūsų lauks nepakartojami karališkieji rūmai Vilanove, kur slypi ilga bei idomi didikų istorija.
  • Visada judrus, margas bei traukiantis žmones iš viso pasaulio yra Varšuvos senamiestis ( Stare miasto) bei senamiesčio Turgaus aikštė ( Rynek Starego Miasta), kuri ilgą laiką buvo sostinės visuomeninio gyvenimo centras.
  • Įspūdingo grožio gotikinis pastatas, kuris stovi čia jau nup XV amžiaus pabaigos – Šv. Jono katedra.
  • XV amžiaus pabaigoje pastatyta ir Šv. Onos bažnyčia, kuri buvo ne kartą perstatyta. Šios bažnyčios viduje turėsite galimybę pasigrožėti įspūdingais rokoko stiliaus altoriais, vargonais bei freskomis.
  • Neabejotinai įspūdį paliks Karališkasis kelias (Trakt Krolewski). Tai gražiausia gatvė visame Varšuvos mieste, kuri tęsiasi nuo Vilanovo rūmų iki Pilies aikštės. Čia galėsite užsukti į įvairaus pobūdžio kavines, nusipirkti suvenyrų ar pasiklausyti gatvės muzikantų.
  • Nepraleiskite progos apsilankyti Dižiajame teatre ( Teatr Wielki). Teatro pastatas dar ganėtinai naujas – pastatytas tik XIX amžiuje, tačiau jame jau nekartą buvo pristatytos pačios garsiausios operos bei baletai. Deja, jis smarkiai nukentėjo karo metais, tačiau išvengti to buvo neįmanoma, nes visa sostinė buvo beveik nugriauta.
  • Čia yra ir „ žydų kelias“, kuriame yra nemažai paminklų šios tautos atminimui pagerbti. Pavyzdžiui, paminklas geto didvyriams, kuriame įrašyti daugiau nei 100 000 žydų, nukentėjusių karo metais, vardai ir pavardės.
  • Kultūros ir mokslo rūmai – tai milžiniškas Sovietų Sąjungos palikimas, dėl kurio dažnai kyla nesutarimų tarp vietinių šalies gyventojų. Jį galima rasti netoli centrinės autobusų stoties, o pastato viduje šiuo metu įsikūręs kino teatras bei keletas kitų biurų.
  • Įdomi ir ypač turistus traukianti vieta yra Nacionalinis muziejus ( Muzeum Narodowe). Jame galima išvysti senovės egiptiečių, romėnų, graikų meno kūrinių bei įvairių archeologinių radinių. Nemažai čia ir lenkų kultūros bei meno eksponatų, Europos tapytojų darbų ir karo muziejus, kuriame gausu įvairiausių ginklų.

Tai tik kelios lankytinos vietos Varšuvoje, o norint apie šį miestą sužinoti daugiau, verta patiems čia atvykti ir skirti keletą nepamirštamų dienų Lenkijos sostinei pažinti.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Var%C5%A1uva

One thought on “Lankytinos vietos Varšuvoje

  1. Su vyru ir dar vienais draugais nusprendėme savaitgalį praleisti Varšuvoje. Pigūs autobusų bilietai + kelionių agentūros pasiūlytas juokingai pigus viešbutis miesto centre + pasiūlytas nemokamų lankytinų vietų Varšuvoje sąrašas. Viską reziumuojant – nuostabiai praleistas laikas Varšuvoje už pakankamai juokingą kainą. Varšuva nuostabi. Tos romantiškos naktinės gatvės… Puikiai leidome laiką senamiestyje, pabuvojome Lazienki parke, bare gurkšnojome vietinį alutį. Kadangi laiko turėjome nedaug, tai prabėgomis aplankėme karikatūros ir traukinių muziejų (iš gopšumo, nes seštadieniais įėjimas nemokamas 😉 ). Žinoma, kelionė autobusu buvo ilgoka, bet, ak… įspūdžiai atpirko nepatogumus 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *