Lankytinos vietos Vengrijoje

Šiandien kvieičame Jus į pažintį su  keliomis lankytinomis vietomis Vengrijoje. Tai šalis, esanti vidurio Europoje, o jos kaimynės: Slovakija, Rumunija, Kroatija ir Slovėnija, Serbija, Ukraina ir Austrija. Pažiūrėkime, ką įdomaus siūlo pamatyti ši valstybė.

Lankytinos vietos Vengrijoje

Lankytinos vietos Vengrijoje

Viena žymiausių lankytinų vietų Vengrijoje – tai Balatonfiuredas: mineralinių vandenų kurortas, kviečiantis turistus, kurie mėgsta ramų poilsį. Ši vieta laikoma vienu iš geriausių maudymosi kurortų jau nuo XVIII a. Čia galima rasti tris viešuosius pležus.

Dauguma turistų keliauja į Vengriją vien tam, kad aplankytų 77 km ilgio Balatono ežerą. Jis laikomas vienu iš didžiausių Europos gėlavandenių ežerų, kurio pietrytinis krantas pasižymi seklumu bei ypatingai šiltu vandeniu vasaros sezono metu. Jo smėlėti paplūdimiai pritraukia poras ir pailsėti atvykstančias šeimas. Šiauriniame krante galima rasti dvi poilsio bazes: jau minėtąją Balatonfuredo bei Keszthely.

Nemažai lankytojų pritraukia Budapešte esanti Šv. Stepono bažnyčia. Dėl savo įspūdingo dydžio ji daugelio vietinių gyventojų vadinama bazilika. Šios bažnyčios statybos vyko net 50 metų, o į pagalbą buvo pakviesti trys žymūs architektai. Jos viduje galima išvysti koplytėlę, kurioje laikoma dešinioji Stepono ranka.

Rekomenduojame apsilankyti Kiskunsag nacionaliniame parke. Čia kviečiama susipažinti su plačia vengrų tautine kultūra bei buitimi, pasimėgauti liaudies muzika, pasižvalgyti po auginamus gyvulius, kurių nepamatysite niekur kitur, išskyrus Vengriją. Parke galima paragauti skaniausių tautinių patiekalų.

Tai tik kelios lankytinos vietos Vengrijoje, tad nepraleiskite progos aplankyti šią nuostabią šalį ir pasimėgauti jos siūlomais malonumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *