Lankytinos vietos Veronoje

Šį kartą siūlome Jums apsilankyti šiaurės Italijoje esančiame mieste – Veronoje. Kas šiame mieste taip traukia turistus ir kokios yra svarbiausios lankytinos vietos? Jei norite daugiau sužinoti apie Veroną, užeikite į anksčiau mūsų svetainėje paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/verona/).

Lankytinos vietos Veronoje

 Lankytinos vietos Veronoje

Turistus ypač žavi senamiestis, kuriame gausu siaurų gatvelių ar jau viduramžiais susiformavusių aikštelių, išpuoštų kolonomis ir fontanais.

Veronoje yra trečias pagal dydį Romėnų amfiteatras, kuris buvo pastatytas apie 30 m.po Kr. Taip pat stovi Romėnų teatras, kuris mieste atsirado I a.pr. Kr, o viena iš garsiausių vietų mieste yra Džiuljetos namas ir Džiuljetos kapas. Šias vietas ypatingai gausiai lanko Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“ gerbėjai. Čia galima išvysti ir garsųjį Džiuljetos balkoną, pro kurią mylimasis lipo aplankyti savo širdies damą.

Mieste yra XIV amžiaus pilis, Castelvecchio, kurioje yra įkurta meno galerija, kuri žymi savo Madonų kolekcija, o pilies gynybines funkcijas atlikdavo Ponte Scaligerio XIV amžiaus tiltas.

Visada žmonių sausakimša Pizza Erbe, pagrindinė miesto aikštė, yra jau 2000 metų veikiančio turgaus vieta.

Aukščiausias Veronos bokštas yra Lamberti Tower, kurio statybos buvo baigtos XV amžiuje. Norint pakilti į šį bokštą, reikia užkopti 238 laipteliais arba užkilti liftu, o nuo viršaus atsiveria nuostabi meilės miesto panorama.

Neabejotinai įspūdį paliks Veronos Katedra, kuri buvo sugriauta žemės drebėjimo ir vėl atstatyta. Bažnyčia išsiskiria puošniais marmuro romaninio stiliaus fasadais, o aplink katedros duris galima išvysti įvairias Biblijos scenas. Aplink mažesnias duris įamžinti viduramžių laikų drožiniai.

Veronoje yra ir Basilica St Zeno, kuri laikoma viena iš vertingiausių meno kūrinių ir istorinių paminklų saugojimo vietų. Bažnyčioje galima rasti Zenono kapą. Ji šimtmečius laikoma svarbiu Europos piligrimystės centru.

Tai tik kelios, svarbiausios lankytinos vietos Veronoje, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame įspūdingame mieste ir praleisti kelias kvapą gniaužiančias dienas.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Verona

http://www.youtube.com/watch?v=LOY3d-HHHyI

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *