Lankytinos vietos Zagrebe

Keliaukime į Kroatiją ir aplankykime jos sostinę – Zagrebą. Trumpai pasižvalgykime po miestą ir po svarbiausias lankytinas vietas šiame mieste.

Lankytinos vietos Zagrebe

 Lankytinos vietos Zagrebe

Zagrebas garsėja įdomiais bei turistus traukiančiais muziejais. Pavyzdžiui, kelionę pradėti galima nuo Miesto muziejaus, kuriame galima susipažinti su ilga ir intriguojančia Zagrebo istorija, o Kroatijos istorijos muziejuje, įsikūrusiame barokiniuose rūmuose, siūloma pažinti visos šalies istorija nuo pat visuramžių.

Archeologijos muziejuje saugoma didelė radinių kolekcija, o Etnografijos muziejuje pilna įvairiausių eksponatų, kurie reprezentuoja kroatų tautos bruožus. Tarp jų nemažai visokiausių įrankių, baldų, tautinių kostiumų ir juvelyrinių dirbinių.

T. Mimaro, kuris kadaise buvo garsus kolekcionierius, sukaupti eksponatai laikomi Mimaros muziejuje. Tai senovės Egipto, Persijos, Amerijos ir Rytų šalių radiniai.

Apie muziejus galima kalbėti nenustojant, tačiau paliksime galimybę su likusiais susipažinti Jums patiems, o dabar norėtume pristatyti Zagrebe esančias bažnyčias. Šv. Stepono katedra laikoma miesto pasididžiavimu, kurios rūsyje laikoma Katedros lobyno bažnytinių reikmenų kolekcija. Barokiniu interjeru galima pasigrožėti Šv. Kotrynos bažnyčioje, o neogotikiniu stiliumi – Šv Pranciškaus bažnyčioje. Spalvingas čerpių stogas, priklausantis Šv. Morkaus bažnyčiai, patrauks kiekvieno tursito akį, o Dolaco turgus pakvies užsukti kiekvieną Švč. Marijos bažnyčios lankytoją.

Be muziejų ir nepakartojamų bažnyčių, Zagrebe yra ir kitų įdomių lankytinių vietų, tokių kaip Kroatijos nacionalinis teatras arba Bano rūmai. Kvapą užgniauš dideli barokinio stiliaus rūmai – Arkivyskupo rūmai, kuriuos galima rasti Šv. Stepono aikštėje. Zagrebe pamatysite ir Kroatijos politikos centrą – Parlamentą, ir vienintelius išlikusius Akmens vartus.

Rekomenduojame apsilankyti Botanikos sode, kuri yra viena iš populiariausių pasivaikščiojimo vietų. Čia auga įvairiausių rūšių augalai.

Tai tik kelios įdomios lankytinos vietos Zagrebe, todėl nepraleiskite progos apsilankyti Kroatijos sostinėje ir gerai praleisti laiką.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Zagrebas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *