Lankytinos vietos Zalcburge

Keliaukime į vakarų Austriją ir aplankykime vieną iš šalies miestų – Zalcburgą. Aptarsime tik kelias, tačiau įdomias ir svarbias jo lankytinas vietas.

 

Lankytinos vietos Zalcburge

Lankytinos vietos Zalcburge

 

Visų pirma šis miestas garsus tuo, kad jame gyveno ir geriausius savo kūrinius sukūrė žymusis Mocartas. Čia jam skiriamas ypatingas dėmesys: ant kiekvieno kampo rasite suvenyrų, susijusių su šios asmenybės gyvenimu. Taip pat galima apsilankyti name, kuriame Mocartas gyveno nuo 17 metų iki tol, kol išvyko į Vieną.

 

Zalcburge yra ir namas, kuriame Mocartas gimė, o Šv. Petro katedroje, žinomoje jau VIII amžiuje, šis talentas skambino vargonais. Kalbant apie katedrą, derėtų pridurti, kad ji buvo sugriauta II-ojo pasaulinio karo metais, tačiau vėliau ją perstatė ir suteikė jai naują veidą.

 

Bene svarbiausias pastatas šiame mieste yra Arkivyskupų rezidencija, kuri sudaryta iš baroko stiliaus senųjų ir naujųjų rūmų, kuriuose kadaise gyveno visi miesto valdovai arkivyskupai. Šiandien čia galima aplankyti dailės muziejus, kuriuose išvysite XVI – XIX amžiaus eksponatus, taip pat yra Europos meno kolekcija, reprezentacinės salės, kuriose priimami garbingi miesto svečiai.

 

Nemažiau įspūdinga yra Zalcburgo tvirtovė, kurie mieste stovi jau nuo XI amžiaus. Tvirtovė pastatyta ant aukštos kalvos, kuris iškilusi virš miesto, todėl užkopus į patį viršų galima pasigrožėti nepakartojama panorama ir kraštovaizdžiu. Tam, kad Jums būtų patogiau pasiekti tvirtovę, veikia funikulierius, tačiau galima kopti ir pėsčiomis. Čia įkurti ir įspūdingi valdovų apartamentai.

 

Labiausiai turistai mėgsta pasivaikščioti po Getreidegasse gatvelę, kurioje galima ne tik įsigyti įvairiausių suvenyrų ar dovanėlių, bet ir pasižvalgyti po įvairiausias iškabas ir vitrinas.

 

Zalcburge rasite ir Mirabelės rūmus bei gražų parką, kurie buvo suplanuoti ir įrengti rūmų arkivyskupo. Čia turistų laukia Baroko muziejus, kuriame galima pasigrožėti XVII – XVIII amžiaus meno kolekcija.

 

Jeigu norite pamatyti nepakartojamą barokinį altorių, nepraleiskite progos užsukti į mieste esančią Pranciškonų bažnyčią.

 

Straipsnyje pateiktos svarbiausios Zalcburgo lankytinos vietos, kurios kasdien laukia smalsių tursitų ir vietinių gyventojų dėmesio.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *