Latvijos miestai

Latvija – visai kaimyninė šalis, su itin panašia naujųjų laikų istorija. Tačiau ši šalis skiriasi nuo Lietuvos vien todėl, kad joje gyvena daugiau slavų, tad ir Latvijos miestai yra pasipuošę slavų tautoms būdingais pastatais.

Latvijos_miestai

Latvijos miestai ir jų architektūra šiek tiek skiriasi nuo Lietuviškųjų atitikmenų

Pasakojimą vertėtų pradėti nuo šalies sostinės Rygos.  Ryga – itin senas miestas, bei pagrindinis šalies uostas, tad miestui neteko kęsti nepritekliaus.

Iš tiesų Rygoje yra nemažai lankytinų vietų. Pažintį su šiuo miestu galima pradėti nuo Liuteronų katedros, kuri dar beje yra didžiausia bažnyčia tarp visų Baltijos šalių.

Nereikėtų pamiršti Rygos pilies, kuri dabar tarnauja kaip Latvijos Istorijos muziejus, bei prezidento rezidencija.

Šiame Latvijos mieste yra vienas labai įdomus muziejus, kuris būtinai patrauks vyrų dėmesį. Tai yra automobilių muziejus, kuriame galima rasti ne tik pirmųjų automobilių, bet ir šarvuotus Brežnevo, bei Stalino limuzinų originalus.

Latvijos miestas skirtas poilsiui

Nereikėtų pamiršti Latvijos kurorto – Liepojos. Šis miestas, nors ir nedidelis, tačiau turi ką parodyti. Mieste vyrauja nemažai architektūros stilių, tačiau dažniausiai pasitako Art Noveau, bei Sovietų erai būdingi pastatai.

Praktiškai visi svarbiausi miesto objektai yra nuostabios bažnyčios, bei jūros pakrantės parkai.

Būnant čia reikėtų pasismaginti Jūrmalos vandens parke. Tačiau jeigu linksmybės jums nėra prie širdies, ne ka mažiau įdomu turėtų būti pamatyti Šv. Anos Liuteronų bažnyčią, ar Šventosios Trejybės Liuteronų katedrą.

Taipogi mieste yra keletas gražių statulų, iš kurių įspūdingiausiai atrodo monumentas žvejams, bei buriuotojams, kurie pražuvo jūroje, bei monumentas pastatytas Liepojos gynėjams.

Dar vienas Latvijos miestas, kuris turėtų būti paminėtas šiame sąraše – Ventspilis.

Iš tiesų miestas gan mažas, tačiau ir čia galima rasti keletą įdomių architektūrinių paminklų.

Čia vertėtų pamatyti Livonijos pilį, kuri 1832 metais tarnavo kaip kalėjimas, o dabar ji veikia kaip puikus muziejus.

Taipogi čia vertėtų aplankyti jūros pakrantės muziejų, bei amatininkų muziejų.
Nereikėtų pamiršti ir miesto senamiesčio, kuris dar nėra sugadintas modernizmo.

Kaip matote, Latvijos miestai visai kitokie nei Lietuvos. Architektūriniai paminklai čia skiriasi, o ir papročiai čia – kitokie.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *