Latvijos žemėlapis

Latvija – viena iš artimiausių Lietuvos kaimynių tiek geografiškai, tiek giminiškai. Ar Latvijos žemėlapis yra panašus į Lietuvos, dėl tokių artimų ryšių?

Latvijos-zemelapis

Latvijos žemėlapis yra įsikūręs tarp likusių dviejų Baltijos šalių žemėlapių

Latvijos plotas yra labai panašus į Lietuvos. Jis siekia 64 589 kvadratinių kilometrų. Tačiau gyventojų čia yra žymiai mažiau – ~2,3 milijono. Todėl ir gyventojų tankumas čia šiek tiek mažesnis – jis siekia ~35 žmones kvadratiniame kilometre.

Latvija ribojasi su abiem Baltijos šalimis – Lietuva, bei Estija. Taipogi ši šalis turi sienas su tokiomis šalimis kaip: Rusija, Baltarusija, ji netgi turi jūrų sieną su Švedija.

Latvijos administracinis susiskirstymas anksčiau buvo labai painus – šalies žemėlapis buvo skirstomas į 522 savivaldybes, kurios sudarė 3 lygių savivaldos sistemą. Nuo 2009 metų Latvijos žemėlapis yra skirstomas į 109 savivaldybes, bei 9 respublikinius miestus.

Latvijos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Latvijos žemėlapis turi daug aukštumų, tačiau jos nėra labai kalvotos.  Beje, paskutinis ledynmetis ir suformavo daugumą šių aukštumų, kartu su aukščiausia šalies viršūnė – Gaizinkalniu, kurio aukštis siekia 312 metrų,

Latvijoje teka labai daug upių. Jų skaičius viršija net 10 000 tūkstančių. Didžiausios – Dauguva, Lielupė, bei Venta perneša visai didelį vandens kiekį.

Ežerai Latvijoje nėra labai dideli. 802 ežerai užima didesnį, nei 0,1 kvadartinių kilometrų plotą. Didžiausi Latvijos ežerai – Lubanas, Razna, Engurė. Beje, Latvijoje telkšo ir giliausias Baltijos šalių regiono ežeras Drydzis, kurio gylis siekia 65,1 metrą.

http://www.youtube.com/watch?v=7ADWNhIpu78

Klimatas Latvijoje – vidutinių platumų, pereinantis iš jūrinio į žemyninį. Latvijoje žiemos švelnokos, kartais pasitaiko ir didelių šalčių, tačiau ir vasaros čia nuolat skirtingos – tad orai čia panašūs kaip ir Lietuvos.

Tad štai toks yra Latvijos žemėlapis. Latvija yra artimiausia Lietuvos kaimynė, tad viskas čia daugmaž panašu, todėl jei puikiai pažįstate Lietuvos žemėlapio bruožus, Latvijos žemėlapis jums svetimas nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *