Leeds (Lidsas)

Leeds (Lidsas) – tai šiaurės Anglijoje įsikūręs didmiestis, turintis ilgą istoriją ir nuostabių istorinių paminklų, o per patį miestą teka upė Aire.

Lidso universitetas

Leeds (Lidsas) studentams

Leeds (Lidso) mieste įsikūręs vienas iš didžiausių Didžiosios Britanijos universitetų – Lidso universitetas. Šiuo metu savo ateities specialybių čia siekia daugiau kaip 33 000 studentų, o profesionalias studijas jiems dėsto apie 3000 dėstytojų.

Leeds (Lidsas): sporto mėgėjams

1996 metais Leeds (Lidse)  vyko X Europos futbolo čempionatas. Miestas turi savo futbolo klubą Leeds United AFC.

Leeds (Lidsas): lankytinos vietos

Leeds (Lidso) mieste yra nemažai įdomių lankytinų vietų, turinčių įspūdingą praeitį. Viena iš jų būtų seniausia miesto Šv. Jono Evangelisto bažnyčia, mieste stovinti jau nuo XVII amžiaus. Taip pat savo duris turistams atveria Kirkstall Abbey vienuolynas (XII amžius), Lidso pramonės muziejus su XVIII – XIX amžiaus eksponatais ar nepakartojama Lidso pilis, kurios mediniai įtvirtinimai buvo įrengti jau IX amžiuje. Tai buvusi karališkosios rezidencijos vieta bei viena iš mėgstamiausių karaliaus Henriko VIII pilis. Lidso pilį verta aplankytį gegužės mėnesį, kai rengiamas vyno ir maisto festivalis.

Kiekvienas , panoręs pasivaikščioti ir pasižvalgyti po Leeds (Lidso) miestą, gali aplankyti XX amžiaus miesto rotušę arba gražiąją Albion Place gatvę. Tie, kurie neįsivaizduoja savo laisvalaikio be apsipirkinėjimo, puikiai jausis Kirkgate Market –didžiausiame Europos prekybos centre, kuriame ras daugiau nei 600 įvairaus asortimento parduotuvių.

Leeds (Lidso) miesto Royal Armouries muziejus

Leeds (Lidsas): „Discovery Inn- Leeds“ viešbutis

Discovery Inn- Leeds viešbutis– tai puiki vieta apsistoti keliaujantiems. Jis įsikūręs pačiame Leeds (Lidso) centre, greta geležinkelo stoties, o per 15 minučių galima nueiti iki Royal Armouries muziejaus. Užsiregistruoti galite bet kuriuo paros metu. Viešbutis siūlo jaukius numerius, su atskirais vonios kambariais, belaidžiu internetu bei palydovine televizija. Kiekvieną rytą viešbutyje galite papusryčiauti, o pietums pasirinkti bet kurį iš šalia esančių tarptautinių restoranų ar užeigų.

Leeds ( Lidsas ) – tai didmiestis, kuriame gausu ne tik įvairių istorinių vietų, bet ir šiuolaikiškų pramogų vietų bei centrų, todėl čia atvykę savo laisvalaikį galėsite planuoti pagal savo asmeninius pomėgius bei interesus.

Naudingos nuorodos

http://www.leeds.gov.uk/

http://wikitravel.org/en/Leeds

http://www.hotelcalculator.com/lt/1067/anglija/lidsas/

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *