Lenkija

Lenkijos Respublika – Vidurio Europos valstybė, viena iš Lietuvos kaimynių. Didžiausia Rytų Europos valstybė, aštuntoji pagal dydį Europos valstybė, o pasaulio reitinge užima 67 vietą.

lenkija

Lenkija

Lenkija gali pasigirti ne tik savo dydžiu, bet ir lankomų objektų skaičiumi. Turinti įspūdingą istoriją, kuri glaudžiai susijusi ir su Lietuva, Lenkija vilioja turistus savo istoriniais bei gamtos paminklais iš viso pasaulio.

Vienas iš įspūdingiausių Lenkijos gamtos kūrinių tai Mozūrijos ežerynas. Ežerynas įsikūręs šiaurės rytų lenkijoje, o jo teritorijoje telkšo apie 2700 ežerų. Didžiausias ežeras Sniardvai, jo ilgis iki 22,3 kilometrų, plotis apie 13,4 kilometrų, giliausia vieta siekia net 23 metrus. Aplink Mozūrų ežeryną puikiai išvystytas turizmas, todė nėra sunku pamatyti unikalų gamtos kūrinį.

Dar viena vieta Lenkijoje Tatrų kalnai, daugelis turistų šią vietą apibūdina kaip pačią įspūdingiausią Lenkijoje. Tai aukščiausi kalnai tarp Alpių ir Kaukazo kalnų. O aukščiausia viršukalnė 2499 metrų aukštyje virš jūros lygio. Šią vietą ypač mėgsta slidininkai bei alpinistai.

Lenkijos sostinė Varšuva taip pat pulsuoja lankomų objektų skaičiumi. Lankantis Varšuvoje derėtų nepamiršti senamiesčio su įspūdingais pastatais.

Krokuva- buvusi Lenkijos sostinė, dabar ypač pamėgta turistų dėl savo istorinių paminklų gausos bei kerinčių gamtovaizdžių.

Pačią didžiausią gotikinę tvirtovę Europoje galima surasti dar viename Lenkijos mieste Malienburge. 1274 metais pastatyta įspūdinga kryžiuočių pilis dar labiau pabrėžia Lenkijos istorinę galybę.

Weliskos druskų kasykla taip pat labai turistų pamėgtas Lenkijos kampelis. Įspūdingiausia kasykloje vieta Palaimintosios Kingos koplyčia, neįtikėtina tai, kad visos koplyčios detalės išdrožinėtos iš druskos. Druskų kasuklos koridoriai išsidėstę net ir 135 metrų gylyje.

Tai tik keli įspūdingiausios Lenkijos vietovės, reikia nepamiršti, kad tokio dydžio šalyje su didinga istorija jų tikrai apstu.

Lietuvos kelionių agentūros organizuoja ekskursijas į šiuos bei kitus Lenkijos lankomus objektus. Daugiau informacijos kelionių internetiniuose puslapiuose ar biuruose. Lenkiją labai lengva pasiekti ir savo transportu, o ekskursijas paprasta susiplanuoti pasitelkus tiesiog žemėlapį.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *