Lenkijos miestai

Lenkija – šalis kurią kai kurie Lietuviai ne itin mėgsta, tačiau savo grožiu Lenkijos miestai neatsilieka nuo vakarietiškų Europos miestų..

Vavelis

Lenkijos miestuose gausu bažnyčių

Sunku patikėti, kad 90% Varšuvos buvo sugriauta, kai Vermachtas 1944 metais malšino Varšuvos sukilimą.

Šiame Lenkijos mieste stūkso Karališkoji pilis, Varšuvos universitetas, Kazimiero rūmai, daugybė rūsčiojo Klasicizmo, grynojo Baroko ar Renesanso pastatų.

Būnant čia turėtų būti įdomu pamatyti Karališkąją pilį, kurioje galime rasti puošnių marmuro kambarių, daugybę skulptūrų, paveikslų.

Čia verta aplankyti ir tokias vietas kaip Ostrogskių rūmus, Didijį teatrą, Politechnikos aikštę. Šv. Kryžiaus bažnyčios kolonoje yra įmūryta garsiausio lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis.

„Senoji karalių rezidencija“, „Renesanso miesto kūrinys“. Štai kaip apibūdinama Krokuva, senoji Lenkijos sostinė, pasižyminti nuostabiomis bažnyčiomis.

Jeigu norite puikiai pažinti Krokuvą, turėtumėte pereiti Karalių kelią, kuris prasideda ties Florijono vartais, bei tęsiasi Florijono gatve, kuri yra apsupta prabangiomis parduotuvėmis, bei juvelyrų dirbtuvėmis ir veda iki Pagrindino turgaus, kuris pasižymi dideliu kavinių skaičiumi aplink jį. Iš pagrindinio turgaus eikite Grodzko gatve, ir atsidursite Vavelyje, kuris su Karališkąja pilimi lyg sudaro atskirą miestą, ir išsiskiria iš bendro Krokuvos vaizdo.

Taipogi būdami Pagrindinėje aikštėje apsilankykite Marijos vardo bažnyčioje, kuri pasižymi dviem skirtingais bokštais. Beje, iš tų bokštų, kas valandą pasigirsta trimito melodija.

Istorinis Lenkijos miestas

Taip vadinamas Gdanskas, kurį restauratoriams teko atstatyti po Antrojo Pasaulinio karo, kadangi tuo metu jis buvo pavirtęs griūvėsių krūvą.

Daugiausia turistų šiame Lenkijos mieste galima pamatyti Senamiestyje. Ir nieko čia keisto, juk nuo Auksinių iki Žaliųjų vartų čia jūsų laukia Ilgasis turgus, Aukštieji vartai su Gdansko, Lenkijos ir Prūsijos herbais, bei kiti nuostabūs architektūros paminklai.

Šiame mieste jus nustebins Pagrindinio miesto rotušės pastatas, turintis 82 metro aukščio bokštą, iš kurio galima apžiūrėti miesto centrą, bei tokias nuostabias bažnyčias, kaip Marijos, Gotikinės epochos laikotarpiu statytą Švenčiausios Mergelės Marijos bažnyčią, kuri, beje yra didžiausia visoje Lenkijoje.

Tokie štai, gražiausi Lenkijos miestai, pasižymintys savo išdidžia praeitimi, bažnyčiomis, bei iš griūvėsių prikeltais senamiesčiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *