Lietuvos žemėlapis

Lietuva – turbūt kiekvienas skaitantis šį straipsnį apie šią šalį žino gan daug. Tačiau galbūt perskaitę šį straipsnį pamatysite, kad Lietuvos žemėlapis nėra Jums toks jau pažįstamas?

lietuvos-zemelapis

Lietuvos žemėlapis yra didžiausias iš visų Baltijos šalių žemėlapių

Lietuva nėra labai maža šalis, tačiau ir dideliu plotu Lietuvos žemėlapis pasigirti negali. Jis siekia 65 300 kvadratinių kilometrų. Lietuvoje gyvena 3,2 milijono žmonių, tad gyventojų tankumas čia visai nedidelis – jis siekia tik 52 žmones kvadratiniame kilometre.

Lietuva turi nei daug, nei mažai kaimynų – 4. Štai kokios jos yra – Rusija, Latvija, Baltarusija, Lenkija.

Lietuvos administracinis susiskirstymas yra labai smulkus. Visa šalies teritorija nuo 2010-ųjų metų yra suskirstyta net į 60 savivaldybių (anksčiau buvo 10 apskričių, kurie dar dabar kartais laikomi kaip teritoriniai vienetai), kurios yra smulkinamos į 546 seniūnijas, kurios dar karta yra smulkinamos į itin didelį seniūtaitijų skaičių.

Lietuvos žemėlapis gamtiniu požiūriu

Lietuva pagrinde yra lygumų šalis. Tiesa, kelias kalvotas lygumas galima rasti šalies rytuose, bei vakaruose, tačiau jų aukštis nesiekia 300m virš jūros lygio. Aukščiausia šalies vieta – Aukštojo kalnas, kurio aukštis siekia 293,84 metrus.`

Lietuva yra gan vandeninga šalis. Ilgiausia ir pagrindinė šalies upė yra Nemunas, kurio ilgis Lietuvoje siekia 475 kilometrus. Taipogi Lietuvos žemėlapiui yra labai svarbios tokios upės, kaip Neris, kurios ilgis siekia 234 kilometrus, Venta, kurios ilgis siekia 161 kilometrą, bei Šešupė, kurios ilgis siekia 209 kilometrus.

Taipogi Lietuvoje yra nemažai ežerų. Didžiausi iš jų – Drūkšių, kurio plotas siekia 4479 Ha, Dysnių, kurio plotas siekia 2439 Ha, bei Dusios ežeras, kurio dydis siekia 2334 Ha.

http://youtu.be/v_baiTuFJWo

Lietuvoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, kuris pereina iš jūrinio į žemyninį.  Tačiau orai čia labai permainingi. Žiemos kartais būna labai šaltos, o kartais švelnios. Ta pati situacija yra ir su Lietuvos vasaromis – kartais jos būna tiesiog šiltos, o kartais labai karštos.

Tad štai toks yra Lietuvos žemėlapis. Turbūt kiekvienas Lietuvis turėtų žinoti šiuos faktus, nes tai – pagrindiniai faktai apie Lietuvos žemėlapį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *