Jūs esate čia: Pradžia // Kelionių gidas // Londonas: Big Benas

Londonas: Big Benas

02 23 2012 | Komentuoti


Londonas – įspūdingas miestas, ypatingai išsiskiriantis savo statiniais – jis neturi ypač senų bažnyčių, tačiau Londono architektūroje ypatingai pasižymi ~18-20-tojo amžiaus statiniai. Vienas iš garsiausių, tai Londono Big Benas. Šiame straipsnyje ir pasidomėkime apie šį, pasaulyje plačiai žinomą, laikrodžio bokštą.

big-benas

Londono Big Benas - tai didžiausias keturpusis laikrodis pasaulyje

Iš tiesų pirmiausia reikėtų žinoti, kad Big Ben yra vadinamas ne pats bokštas, o tik laikrodis. Pačio bokšto  tikrasis pavadinimas – Šv. Stepono bokštas.

Taigi, Big Benas Londone stovi jau gana seniai – nuo pat 1858 metų. Jei 1834-aisiais metais nebūtų sudegę visi senieji Vestministerio rūmai, turbūt šiandieną Big Beno ir nebūtų, kadangi šis statinys – tai dalis naujojo komplekso.

Įdomus faktas apie didįjį Londono Big Beną yra tas, kad tai yra didžiausias keturpusis bokšto laikrodis pasaulyje!

Taip pat šis bokštas – vienas iš svarbiausių elementų ir švenčiant naujuosius metus – būtent pagal jį „nuimamas“ laikas.

Beje, šis bokštas, visų anglų nuomone, tai pagrindinis visos šalies, bei pačio Londono kultūrinis paminklas.

Tad štai toks yra tas didysis Londono Big Benas. Tikimės, kad ši informacija Jums padės bandant geriau pažinti Londoną, ir pagrindinį jo statinį – Londono Big Beną.

 

http://youtu.be/-w6tK4jCH6w
Žymės: , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.