Londono laikas

Žadate vykti į Londoną? Jokiu būdu nepamirškite, kad Londone laikas – visai kitoks nei Lietuvoje!

Londono-laikas

Grinvičo observatorija - tai vieta, "kur prasideda" Londono laikas

Londonas yra ypatingas tuo, kad jis yra lyg ir laiko „etalonas“. Kodėl? Ogi todėl, kad Jame yra garsioji Grinvičo observatorija, kuria ir yra vedamas nulinė meridiana.

Tai reiškia, kad Londone yra vedama GMT +0 laiko juosta. Londono laikas nuo Lietuvos laiko smarkiai nesiskiria. Maždaug 2 valandomis, tad skambindami draugui iš pačio ryto, gerai pagalvokite, ar jis dar nemiega.

Londono laikas yra skaičiuojamas kitaip

Beje, gana įdomus faktas apie Londono laiką yra tas, kad ten jis nėra skaičiuojamas 24 valandų formatu, taip, kaip pas mus. Londone yra naudojamas 12 valandų formatas, o paros tarpą galima identifikuoti trumpiniais A.M (Lotyniškai – ante meridiem) bei P.M (post meridiem). Verčiant lietuviškai, tai reikštų prieš vidurdienį ir po vidurdienio. Tiesa, toks laiko formatas nėra naudojamas tik Londone. Laikas taip yra skaičiuojamas ir Australijoje, Jungtinėse Valstijose, Meksikoje, ir daugelyje kitų pasaulio šalių.

Tad štai toks yra Londono laikas. Turbūt vieninteliai du dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie Londono laiką yra tie, kad šis miestas yra GMT +0 laiko juostoje, o tai reiškia, kad norint žinoti „Anglišką“ laiką, reikia jį 2 valandom atimti „nuo Lietuviško“. Taip pat būtina žinoti ir trumpinius, su kuriais iš pradžių galima tikrai nesunkiai susimaišyti.

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *