Londono žemėlapis

Londonas yra vienas didžiausių ir žinomiausių pasaulio miestų. Teoriškai dėl tokio žinomumo Londono žemėlapis turėtų būti labai išpuoselėtas, bet ar tikrai taip yra?

londono-zemelapis

Londono žemėlapis yra neįtikėtinai didelis

Londonas yra milžiniškas miestas. Jo plotas siekia 1572 kvadratinius kilometrus. Ir populiacija Londone yra neįtikėtinai didelė. Vien šiame mieste gyvena daugiau, nei dukartus žmonių nei visoje Lietuvoje (8 milijonai). Gyventojų tankumas Londone taipogi labai didelis – jis siekia net ~13 tūkstančių žmonių kvadratiniame kilometre.

Kadangi Londonas yra labai didelis miestas, jis yra padalintas net į 32 dalis. Taigi Londono žemėlapis yra gan painus.

Londono architektūra yra ypatinga. Čia susimaišė įvairių stilių pastatai, stovintys šiame miestejau nuo senų senovės. Pavyzdžiui, dauguma senųjų pastatų, kaip muziejai yra pastatyti iš akmenų, o vakarinė Londono centro dalis jau yra baltut baltutėlė.

Taipogi Londono žemėlapį puošia garsūs dangoraižiai, kaip „Broadgate“, „Tower 42“ yra ne tik itin dideli, bet kartu ir pagrindiniai finansiniai Londono taškai.

Kadangi Londonas yra labai užterštas miestas, čia yra daug žalumos. Vieni garsiausių miesto parkų yra Karališkasis parkas, o Keningstono sodai tikrai nepalieka abėjingų asmenų.

Londono zoologijos parką verta aplankyti dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, tai jis yra seniausias tokio tipo zoologijos parkas, o visų antra jis yra įsikūręs šalia bene didžiausio pasaulyje vaškinių figurų muziejaus – „Madame Tussauds“.

Turbūt norite pažinti Londono žemėlapio turistams įdomiausias vietas. Jų yra daug, ir penkios garsiausios yra šios – Britų muziejus, Nacionalinė galerija, „Tate Modern“, Nacionalinis Istorijos muziejus, „Londono akis“, nuo kurios atsiveria nuostabi Londono panorama.

Londono pagrindės gatvės beveik nuolat būna sausakimšos, tad daugelis žmonių kaip transporto priemonę renkasi viešajį transportą, ar dviratį. Jei susiruošėte paklajoti po Londoną, jums tikrai pravers ir Londono žemėlapis.

Kalbant apie viešąjį transportą, tai Londono žemėlapis turi bene geriausiai išplėtotą autobusų parką su 8000 autobusų, 700 maršrutų, bet net ~6 milijonais pervežimų kiekvieną savaitgalį. Taipogi po Londoną kursuoja tramvajus, metro, ir net miesto traukinys.

Tad štai toks yra to pasaulio didmiesčio, Londono žemėlapis. Šis miestas išties yra neįtikėtinai didelis, tad nieko keista, kad jo žemėlapis yra išskirtinis visomis prasmėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *