Lufthansa avialinijos

Deutsche Lufthansa AG – Vokietijoje įsikūrusios avialinijos, kurios pagal pervežtų keleivių skaičių užima antrąją vietą Europoje ir patenka į didžiausių pasaulio avialinijų dešimtuką.

Lufthansa keleivius skraidina 18 maršrutų Vokietijoje ir 183 maršrutais į 78 valstybes Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijose bei Europoje. Kartu su savo dukterinėmis bendrovėmis Lufthansa valdo 722 keleivinius lėktuvus.

Lufthansa avialinijos

Lufthansa avialinijos

Pagal lėktuvų flotilės dydį, bendrovė užima trečią vietą pasaulyje.

Lufthansos centrinis ofisas įsikūręs Vokietijos Kiolno mieste. Daugiausiai skrydžių avialinijos vykdo iš Frankfurto oro uosto Frankfurte prie Maino bei Miuncheno oro uosto. Didžioji dalis Lufthansos lakūnų, skrydžių palydovių ir kitų darbuotojų įsikūrę Frankfurte.

Luftahansa yra didžiausio pasaulyje avialinijų alianco Star Alliance įkūrėja. 2007 metų gruodžio mėnesio duomenimis, Lufthansa grupėje iš viso dirbo daugiau kaip 105 tūkstančiai darbuotojų. 2008 metais Lufthansa lėktuvais pervežta 70,5 milijono keleivių.

Lufthansa turi daugybės kitų avialinijų akcijų:

Air Dolomiti, Italijoje įsikūrusios avialinijos – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai.

Austrian Airlines, nacionalinės Austrijos avialinijos – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

BMI, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios avialinijos – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Brussels Airlines, 2009 birželio 1d. Lufthansa įsigijo 45 procentus bendrovės akcijų su galimybe likusias nusipirkti 2011 metais.

Edelweiss Air, Swiss International avialinijų užsakomųjų skrydžių padalinys – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Eurowings, regioninė skrydžių bendrovė – 49 procentai akcijų priklauso Lufthansai

Germanwings, a former low-cost subsidiary of Eurowings, which is now wholly owned by Lufthansa.

Jade Cargo International, 2004 metų spalio mėnesį Kinijoje įkurtos krovinių pervežimu užsiimančios avialinijos – 25 procentai akcijų priklauso Lufthansai. Skrydžius pradėjusi 2005 metų kovą JCI yra pirmosios Kinijos avialinijos įsileidusi užsienio kapitalą.

JetBlue Airways, Niujorke įsikūrusios avialinijos – 19 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Lufthansa Cargo, skrydžių logistikos bendrovė – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Lufthansa CityLine, regioninės avialinijos – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Lufthansa Italia, italijoje registruota bendrovė – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Luxair – 13 procentų akcijų priklauso Lufthansai.

SunExpress, Turkijos mieste Antalijoje 5sik8rusios avialinijos – 50 procentų akcijų priklauso Lufthansai (kitos 50% – Turkish Airlines).

Swiss International Air Lines, Šveicarijos mieste Bazelyje įsikūrusios avialinijos – 100 procentų akcijų priklauso Lufthansai

Lufthansa įkurta 1926 metų sausio 6 dieną Berline, susijungus „Deutsche Aero Lloyd“ bei „Junkers Luftverkehr“.Pirmas įmonės pavadinimas buvo Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft. Lufthansa, tačiau jau nuo 1933 avialinijos vadinamos tiesiog Lufthansa. 1927 gruodžio 9 dieną bedrovė sudarė sutartį su Ispanijos valdžia dėl tarpvalstybinių skrydžių. Susitarime taip pat buvo numatyta skirti investicijų Ispanijos avialinijų įkūrimui, kurios laikui bėgant tapo Iberia avialinijomis.

One thought on “Lufthansa avialinijos

  1. […] organizuoja savo skrydžius į ir iš Bremeno oro uosto. Tame tarpe pigių skrydžių bendrovės ,,Lufthansa” bei Airijos pigių skrydžių bendrovė […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *