Makedonijos žemėlapis

Makedonija yra labai maža šalis Pietryčių Europoje. Apie šią šalį naujienų girdime gan retai, tad kuom ypatingas Makedonijos žemėlapis?

makedonijos-zemelapis

Makedonijos žemėlapis pasižymi savo gamtos turtais

Makedonija yra labai maža šalis. Jos plotas teužima 25 333 kvadratinių kilometrų. Tačiau gyventojų čia gan daug. Jų čia yra per 2 milijonus. Dėl tokio ploto ir gyventojų skaičiaus gyventojų tankumas Makedonijoje nėra labai žemas – jis siekia ~80 žmonių kvadratiniame kilometre.

Makedonija ribojasi tik su Pietryčių Europos valstybėmis: Graikija, Bulgarija, Albanija, Kosovu, Serbija.

Makedonija yra viena iš tų šalių, kurių administracinis susiskirstymas yra gan stambus. Tiesa, galbūt tai nėra keista, nes pati Makedonija yra gan maža valstybė. Vienaip ar kitaip, Makedonijos žemėlapis yra padalintas į 8 regionus (patys regionai dar padalinti į savivaldybęs). Štai kokie jie yra:

  • Rytų Makedonijos regionas
  • Šiaurės rytų Makedonijos regionas
  • Pelagonijos regionas
  • Pologo regionas
  • Skopjė regionas
  • Pietryčių Makedonijos regionas
  • Pietvakarių Makedonijos regionas
  • Vardaro regionas

Makedonijos žemėlapis geografiniu požiūriu

Makedonija yra gan kalnuota valstybė – čia daug slėnių. Aukščiausia Makedonijos viršūnė – Golem Karabo kalnas.

Tiesa, nors ir Makedonija yra labai kalnuota, iš tiesų ji garsėja savo ežerais – Ochrido ežeru, Prespos ežeru, Doirano ežeru. Beje, įdomu yra tai, kad visi šie ežerai ribojasi su kaimyninėmis valstybėmis (Ochridas su Albanija, Prespa su Albanija ir Graikija, Doiranas su Graikija). Svarbiausia Makedonijos upė – Vardaras.

Klimatas Makedonijoje yra gan patrauklus turistams – jis yra šiltas, gan sausas šiltuoju metų laikotarpių. Tiesa, žiemos čia šaltokos ir drėgnokos – Makedonijoje žiemą tikrai rasite sniego.

Tad štai toks yra Makedonijos žemėlapis. Iš tiesų jis yra ypatingas – turi daug kalnų, bei keletą itin didelių ežerų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *