Malaga

Kviečiame aplankyti vieną įspūdingiausių Ispanijos uostų – Malagą.

Malaga yra Andalūzijos regiono kurortas ir piečiausiai nutolęs Europos didmiestis, garsėjantis kaip vienas geriausių kurortų. Ne veltui svarbiausia verslo sritis čia ir yra būtent turizmas. Šilti žmonės, šiltas subtropinis klimatas, nuostabūs vaizdai ir nepamirštamos linksmybės – tai, dėl ko verta aplankyti Malagą.

Prieš važiuodami į Malagą įsitikinkite, kad jūsų viešbučio kaina atitinka kokybę. Pilnas Malagos viešbučių kainų palyginimas

Malaga

Malaga

Malaga. Istorija

Malaga yra vienas seniausių pasaulio miestų – jam jau apie 2700 metų! Dėkoti už šį širdį kaitinantį kurortą turime finikiečiams – būtent jie ir įkūrė šį uostamiestį. Kodėl „Malaga“? Spėjama, kad pavadinimas kilo iš finikiečių žodžio malaḥ, reiškiančio „druska“  – kadaise čia buvo sūdoma ką tik sugauta žuvis.

Šiam kurortiniam didmiesčiui teko paklusti kelioms skirtingoms valdžioms, todėl jis turi spalvingą istoriją. Malagai teko pabūvoti ir kartaginiečių, ir romėnų, ir maurų miestu. Keturis kartus šis miestas netgi buvo įgavęs nepriklausomos valstybės statusą. Taip iš nedidelės finikiečių gyvenvietės Malaga tapo svarbiu Europos uostu. Iškilti šiam miestui itin padėjo Romėnų imperijos valdymo laikai, kuomet Malaga tapo viena svarbiausių strateginių vietovių.

Malaga šiandien

Nors Malaga gali pasigirti turtinga praeitimi, tai nereiškia, kad šiandieninės jos gatvės alsuoja senove. Šiame mieste beveik nerasite pilių, tvirtovių, dvarų, iškilmingų fontanų ir visko, ko galima tikėtis iš tokią praeitį turinčio miesto. Malaga – senas, bet modernus miestas. Taip yra todėl, kad bėgant laikui seni pastatai buvo griaunami ir statomi nauji, modernūs, atitinkantys šiuolaikines tendencijas. Visgi Malagoje tikrai yra ką pamatyti.

Rekomenduojama aplankyti šiuos Malagos objektus:

  • II a. pr. m.e. romėnų statyto teatro griuvėsius
  • XI a. arabų pastatytus Alkasabo rūmus, kur dabar įsikūręs archeologijos muziejus
  • Plaza de la Merced aikštę – joje yra namas, kur užaugo žymus dailininkas Pablas Pikasas
  • Grafų  Buenavista rūmus, kur įsteigta P. Pikaso muziejus
  • Botanikos sodą – jame galima pasigrožėti itin plačia augalų įvairove – egzemplioriai surinkti iš viso pasauli
  • Modernaus meno muziejų (CAC Málaga)

Senas miestas, žavinantis savo modernumu. Šiltas klimatas, šilti žmonės, tobulas poilsis prie Viduržemio jūros  ir nepamirštami įspūdžiai – Malaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *