Malaizijos miestai

Malaizija –  Pietryčių Azijos valstybė. Malaizijoje nestingama rytų kultūros bruožų, tačiau ar Malaizijos miestai nėra per daug rytietiški?

Malaizijos-miestai

Malaizijos miestai sugebėjo suderinti naujovę, ir senovę

Sostinės pavadinimas Kvala Lumpūras reiškia „Purvinas aukštupys“. Ir tai yra tikra tiesa, 1882-aisiais, kai kalnakasiai čia įkūrė gyvenvietę visur buvo purvina, o vietovėje klestėjo maliarija.

Miesto pasididžiavimas – 1997 metų statybos dvyniai dangoraižiai – Petronas Towers. Tuo metu, net du 452m aukščio bokštai dydžiu pralenkė visus žemės pastatus.

Dar vienas pastatas sumušęs rekordus – žemutinėje miesto dalyje pastatytas Gigaworld, kurio ilgis net du kilometrai!

Ir visgi turistus čia traukia Azijietiška architektūra. Net geležinkelis yra papuoštas kupolais, arkomis, ir 30 metrų aukščio minaretais!

Tačiau šiame Malaizijos mieste reikėtų pamatyti ir kelias mečetes, pavyzdžiui: Masdžid Džami, arba naujoviška Masdžid Negara, turinti 73 metrų aukščio minaretą.

Daugelis kitų religinių pastatų pagrinde stovi mažose gatvelėse, kuriose yra įsikūrę kinai, ar indai.

Malaizijos miestas, kuriame geriausia ilsėtis

Langkavio sala – geriausia vieta pailsėti Malaizijoje. Čia gausu papludymiu, bei SPA centrų.

Langkavyje visus metus kepina saulė. Čia galima pasimėgauti paplūdymiais, tačiau siūlomos ir tokios pramogos kaip nardymas. Taipogi čia galima išsinomuoti mašiną, ir vingiuotais keliukais pakilti į kalno viršūnę, nuo kurios atsiveria puikus panormainis vaizdas į visą salą.

Beje, čia nėra jokių mokėsčių apsipirkinėjant – pasiruoškite prisipirkti siuvenyrų į valias!

Penangas yra įsikūręs Penango saloje. Tai yra ne tik istoriškai svarbus Malaizijos miestas, tačiau tuo pačiu garsėja kaip puikus kurortas.

Būnant Penange verta aplankyti Penango Muziejų, bei menų galeriją, kurioje eksponuojami įvairūs daiktai susiję su pačiu Penangu – žemėlapiai, relikvijos.

Šio Malaizijos miesto architektūrą paveikė atvykėliai. Ypač ją paveikė atvykę britai. Beje, pirmąjį jų pastatytą pastatą – Kornvalio fortą – irgi reikėtų aplankyti.

Čia reikėtų aplankyti Anglikonams priklausančią Šv. Jono bažnyčią. Taipogi nereikėtų pamiršti miesto rotušės, vadovybės pastato. Beje, visi paminėti pastatai yra įrašyti į UNESCO paveldo sąrašą.

Ir išties Malaizijos miestai puikiai suderina modernizmą, bei Rytų kultūros bruožus, tad pamatyti šią harmoniją – tiesiog būtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *