Maljorkos žemėlapis

Susipažinę su Maljorkos lankytinomis vietomis, oro uostu, puikiaisiais viešbučiais ir pigių skrydžių pasiūlymu, kviečiame Jus peržvelgti ir šios salos žemėlapį.

Maljorkos žemėlapis

Maljorkos žemėlapis

Kaip jau minėjome anksčiau, Maljorka yra didžiausio salyno ir visos Ispanijos sala. Jos plotą sudaro 3640,11 km² . Pagrindiniu jos miestu laikoma sostinė Maljorkos Palma, kurioje įsikūręs ir pagrindinis oro uostas.

Salos vakaruose stūkso Serra de Tramuntana kalnai, kuriuose yra aukščiausia Maljorkos vieta Puig Machoro kalno viršūnė. Kita dalis salos paviršiaus yra ganėtinai lygi, vietomis iškylanti 300-500 m ir sudaranti neaukštas kalvas. Vasaros čia ypatingai tinka Jūsų puikioms ir nepamirštamoms atostogoms – jos karštos ir sausos, tačiau žiemos saloje dažniausiais būna drėgnos ir vėsios, o kalnuose vyrauja žvarbesnis šaltis. Kabera ir Dragonera – tai dvi nedidelės salos, kurios supa Maljorką.

Kaberą iš tikrųjų sudaro kelios didesnės ir mažesnės salelės, kurios bendrai skaičiuojant sudaro 19 salų. Kadaise tai būdavo kariškių stovyklaviečių vieta. Šiomis dienomis Kaberos salų gamta saugoma ir ypač prižiūrima, nes 1991 metais joms buvo paskirtas nacionalinio parko statusas. Čia ir laivyba ribojimas, ir žvejyba draudžiama.

Maljorkos kalnų papėdėje galima rasti nuostabių paplūdimių, o visų pakrančių ilgis sudaro net 554 km. Saloje yra dvi gana didelės įlankos: pietuose esanti Bahia de Palma ir Bahia de Alcudija šiaurėje.

Pirmieji gyventojai į šią salą atsikraustė prieš 5000 m. pr. Kr., o jos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos „insula maior“ (didesnė sala).

Jeigu Jums norisi praleisti savo atostogas viename iš geriausių pasaulio kurortų, susipažinkite su Maljorkos žemėlapiu bei kita svarbia informacija, kurią galima rasti mūsų svetainėje, ir nepraleiskite progos užsisakyti pigius bilietus tiesiogiai iš Kauno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *