Jūs esate čia: Pradžia // Lankytinos vietos // Maltos miestai

Maltos miestai

06 14 2011 | Komentuoti


Malta – palyginti maža šalis, tačiau įsikūrusi labai geroje vietoje – viduržemio klimatas turistų bene mėgstamiausias, o ir atmosferą Maltos miestai palaiko labai puikia. Tad kurie gi miestai čia atmosfera palaiko puikiausiai?

Maltos_miestai

Visi Maltos miestai yra labai senoviški

Vienas iš tokių Maltos miestų – Valeta. Čia Stūkso 16 a. laikus primenantys pastatai, o pačiame mieste vyrauja Baroko bruožai, tačiau galima sutikti ir Neoklasicizmo, Modernizmo indelių.

Turbūt supratote, kad šiame mieste gausu architektūrinių paminklų. Tad pirmiausia reikėtų paminėti pačią pirmąją šio miesto bažnyčią – Dievo Motinos Pergalės. Dar viena paminėjimo verta šventykla – San Franġisk t’Assisi. 1598 metų statybos bažnyčia keletą kartų buvo perstatyta, o dabar atsiskleidė visu savo grožiu

Taipogi šiame mieste verta aplankyti ir tokias vietas kaip, Ta’ Ġieżu bažnyčią, Karmelitų bažnyčia,  Auberge d’Aragon rūmus.

Neįprastas Maltos miestas

Mdina – Maltos istorinė sostinė. Tai yra viduramžių miestas, turintis labai keistą ir tam laikotarpiui nebūdingą architektūros derinį – čia vyrauja normanų ir Baroko architektūros junginys.

Kalbant apie miesto lankytinus objektus galima paminėti iš išorės kuklią, tačiau vidumi turtingą Šv. Pauliaus katedrą, Vilhenos rūmus, Normanų rūmus, Šv. Agotos koplytėlę, Šv. Mykolo koplytėlę, Benediktų vienuolyną, bei Karmelitų vienuolyną ir bažnyčią.

Taipogi čia vertėtų pamatyti apie itin senus laikus primenančius Mdinos bokštus, bei nemažą eksponatų kolekciją sukaupusį Gamtos mokslų muziejų.

Malta iš tiesų turtinga senoviniais miestais. Ir tai patvirtina Birgu – itin svarbus viduramžių Maltos miestas.

Miestelis itin mažas, tad pamatyti architektūrinius paminklus tikrai nebus sunku. Beje, kalbant apie juos, tai čia verta aplankyti Vitoriosos krantinę, miesto uostą.
Čia labai gražiai atrodo Laisvės monumentas, Šv. Angelo vartai.

Tačiau svarbiausias miesto statinys yra Šv. Angelo fortas. Būtent jis atliko labai svarbų vaidmenį Maltos puolime 1565-aisiais metais.

Štai tokie yra Maltos miestai. Kaip matote daugelis miestų nėra nuniokoti karų, bei gali pasigirti autentiškais architektūriniais paminklais.
Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2010 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą. Draugai:Darbas Norvegijoje Anglija