Mančesteris

Mancesteris

Mančesteris

Keliamės į kitą šalį – šįsyk lietuviams gerai pažįstamą Angliją, jos miestą Mančesterį.

Mančesteris įsikūręs pietinėje šalies dalyje, prie Mersey upės. Mieste priskaičiuojama apie 500000 gyventojų (su priemiesčiais – daugiau, nei 2,5 milijono žmonių).

Susipažinkime su šiuo vienu svarbiausiu Anglijos miestų.

Mančesterio gimimas ir istorinė reikšmė

Miesto įkūrimo data laikomas I amžius, kuomet čia buvo pastatyta romėnų tvirtovė. Bėgant metams, Mančesteris išliko mažo dvaro – prekybos tipo angliškas miestelis su nedideliu skaičiumi gyventojų. Tik XVIII amžiuje miestas pradėjo plėstis ir jo reikšmė augo visoje Anglijoje dėl klimato palankumo išplėtotos medvilnės pramonės, naudojant neseniai atrastas garo mašinas. Pasekoje to, Mančesteris tapo vienu svarbiausiu šalies miestu, kuriame pramonė ir gamyba vis labiau augo. Tai įtakojo ir politikos tėkmę, šioje Anglijos vietovėje gyventojai itin aktyviai siekė permainų, pokyčių, buvo kovojama už moterų teises.

Mančesteris dažnai laikomas pramonės revoliucijos pradininku – iniciatoriumi.

Mancesteris

Mančesteris

Mančesteris šiomis dienomis

Nuo pramonės perversmo miestas vis labiau augo, o tai turėjo įtakos ir dabartiniam jo klestėjimui. XX amžiuje čia buvo atlikti atomo struktūros tyrimai, pagamintas kompiuteris. Šiuo metu Mančesteryje veikia ir itin galingų kompiuterių centras, miestas – svarbus komercinis, verslo centras. 2010 metais buvo paskelbtas ketvirtuoju Anglijos miestu pagal mažmeninės prekybos pardavimą.

Šiame mieste dažnai lankosi ir turistai, taipogi – daug atvykėlių iš kitų šalių, siekiančių rasti darbo ar įgyti aukštąjį išsilavinimą. Tarp jų galiam rasti ir lietuvių.

Mančesterio architektūra ją apžiūrintiems siūlo įvairių stilių spektrą – pradedant Viktorijos laikų, baigiant šiuolaikinio menu, statyba. Miestas gali pasigirti dideliu skaičiumi parkų, sodų bei atvirų erdvių, skirtų sportui, poilsiui ir laisvalaikio praleidimui.

Mančesteris ypatingai garsus savo futbolo komanda.

Mancesteris

Mančesteris

Labiausiai lankomos Mančesterio vietos:

  • Miesto katedra, statyta neogotikiniu stiliumi;
  • Beetham bokštas – aukščiausias Mančesterio pastatas;
  • Mančesterio miesto aikštė, įrengta gotikiniu stiliumi;
  • Opera;
  • Kanalo gatvė – aktyvi ir dieną, ir naktį;
  • Mančesterio universitetas;
  • itin gražios ovalios formos statybos centrinė miesto biblioteka;
  • Karališkoji pinigų keitykla;
  • Meno galerija;
  • Mančesterio mokslo ir pramonės muziejus.

Mančesteris – vienas svarbiausių ir aktyviausių Anglijos miestų, ypatingai plečiantis ir puoselėjantis savo pramonę bei švietimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *