Vienintelė Afrikos karalystė – Marokas

Marokas – viena iš tų retų arabų šalių, kurias valdo karalius, tad nuvykti čia, pažiūrėti kaip atrodo tokio tipo valstybė Afrikoje turėtų būti tikrai įdomu.

Kalnų šalis

Atlaso kalnai Maroke

Atlaso kalnai Maroke

Ši valstybė nebereikalo yra vadinama kalnų šalimi. Čia driekiasi Atlaso kalnai, kurie yra susidarę iš trijų kalniagubrių – Vidurinio Atlaso – šiaurėje, Aukštojo Atlaso – viduryje (juose yra ir aukščiausias šalies taškas – Tubaklis (4165m.), bei Antiatlaso pietuose. 1800 metrų aukštyje čia randamos alpinės pievos, tad grožis – garantuotas.

Šiaurės vakaruose randamas Maroko Mesetos plokščiakalnis, šiaurės rytuose – Maroko-Alžyro Mesetos, o pietuose nuo Antiatlaso stūkso akmėningas plokščiakalnis, kuris pereina į Sacharos dykumą.

Taipogi Maroke rasite 200km ilgio, bei ~1500km aukščio Rifo kalnus, kurie sudaro barjerą tarp centrinių šalies regionų, bei Viduržemio jūros.

Esate gurmanas? Jums Maroke Patiks

Tikras gurmanas turėtų patikinti, kad virtuvė čia egzotiška, bei itin įvairi dėka kitų kultūrų, ar šalių įsikišimo. Įtakos virtuvei padarė Maurų, Berberių gentys, Viduržemio ir Arabų kultūros, o karališkųjų virtuvių šefai per amžius derino vienus patiekalus su kitais, kol pagaliau gavome tai, ką vadiname Maroko virtuve.

Maroke, kaip ir Pietų Afrikos Respublikoje sutiksime įvairių kultūrų žmonių – berberių genčių, žydų, arabų ir ne tik. Kiekvienas šios šalies regionas turi savo papročius, kurie papildo bendrą šalies kultūrą.

Čia yra įkurta keturiolika nacionalinių parkų, tad gyvūnų, bei augalijos apsaugai čia skiriama daug dėmėsio. Vienas iš didžiausių – Tubaklio nacionalinis parkas, įkurtas sunkiai prieinamame Aukštajame atlase, bei ne ką mažesnis Tazo nacionalinis parkas, kuris yra įkurtas Vidurio Atlase.

Visgi, pastoviai tekančių upių čia yra mažai. Muluja, Sebu, Um ar-Rbija ir kitos didžiausios upės įteka į Atlanto vandenyną, ar Viduržemio jūrą iš Atlanto vandenyno, tačiau vandeningos jos tik rudenį ir žiemą, o vasarą nusenka. Kadangi po žiemos atšilę ežerai yra druskingi, vasarą jie išdžiūsta, tad amžinai vandeningų ežerų čia nėra.

Tad štai koks tas Marokas. Galbūt jis nėra apdovanotas gamtos turtais, tačiau jo kultūra – nepakartojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *