Maskva

Maskva

Maskva

Šįsyk esame visiems gerai žinomoje ir daugelio turbūt lankytoje Rusijos sostinėje ir didžiausiame šalies (taip pat visos Europos) mieste Maskvoje.

Maskva išsidėsčiusi šalies centre, Centrinėje Rusijos federalinėje apygardoje ir čia priskaičiuojamas įspūdingas skaičius gyventojų – net 10 su puse milijono.

Maskvos istorija

Pirmasis Maskvos paminėjimas šaltiniuose – 1147 metai, tad ši data laikoma oficialia miesto įkūrimo data. Nuo pat vietovės gimimo, ji buvo statoma, griaunamas, keitėsi valdytojai. Pirmasis Maskvos paminėjimas, kaip sostinės vardu,- 1260 metai. Visgi, totoriai ir šįsyk sugriovė miesto kūrimąsi. Vėliau Maskva įgavo savo vertę tapus senosios Rusios centru. XIV – XV amžiais miestas pradėjo plėstis ir kultūriškai, prekybos bei amatų srityje. 1571 metai vėl atnešė nelaimė – miestas buvo sudegintas Krymo chanato.

XVIII amžiuje Rusijos sostinė perkelta į Sankt Peterburgą, tačiau Maskva vis kilo ir buvo laikoma šalies centriniu tašku. Leninas 1918 grąžino Maskvai sostinės titulą.

Oficialia Rusijos federacijos sostine Maskva tapo 1991 metais, iširus Sovietų Sąjungai.

Maskva

Maskva

Maskva šiomis dienomis

Šiuolaikiniame pasaulyje Rusijos sostinė – vienas svarbiausių miestų visame pasaulyje. Rusijoje Maskva tapusi svarbiausiu politiniu, kultūriniu, ekonominiu miestu. Čia suvažiuoja daug rusų ieškotis darbo, taip pat nemažai žmonių atvyksta ir iš užsienio.

Kalbant apie meną, Maskva garsi ne tik teatru, bet ir balerinomis bei aukštu baleto mokymo lygiu.

Miestas visuomet kupinas turistų, o turizmo sfera čia gerai išplėtota (daug pajamų įplaukia iš šios srities).

Maskva – spalvinga sostinė, tiek architektūra, tiek žmonėmis. Čia visuomet matyti prabanga, turtingi žmonės, pinigų galia.

Maskva

Maskva

Lankomiausios Maskvos vietos:

  • Ostankino televizijos bokštas, jau tapęs Rusijos sostinės simboliu (577 metrų aukščio);
  • žymusis Maskvos kremlius, šiuo metu atliekantis Rusijos vyriausybės būstinės paskirtį, buvusi carų ir sovietų rezidencija. Įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą;
  • Raudonoji aikštė, taip pat įtraukta į UNESCO;
  • margaspalvis Palaimintojo Vasilijaus soboras, pastatytas ir paskirtas pergalei prieš Kazanės chaną;
  • Didysis ir Mažasis teatrai;
  • Istorijos muziejus;
  • Tretjakovo paveikslų galerija.

Maskvadaugiakultūris ir daugiaspalvis miestas, kuriame svarbus brangumo įvaizdis bei masiškumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *