Maskvos Domodedovo oro uostas

Maskovos Domodedovo oro uostas – tarptautinis oro uostas, įsikūręs Maskvoje, Domodedovsky apskrityje, už 42 kilometrų nuo Rusijos sostinės centro.Pagal keleivių ir krovinių eismą tai didžiausias ir perspektyviausias oro uostas Rusijoje ir vienas iš trijų pagrindinių Maskvos oro uostų kartu su Šerementjevo ir Vnukovo oro uostu.

Domodedovo oro uostas

Domodedovo oro uostas

Domodedovo oro uostas savo veiklą pradėjo 1964 metais, pirmasis skrydis buvo į Sverdlovską (dabar Jekaterinburgą) Tupolev -104 orlaiviu.

Domodedovo oro uostas turi vieną modernų, naujai suremontuotą terminalo pastatą, vykdo vidaus ir tarptautinius skrydžius. Savo bazes didžiausiame Rusijos oro uoste turi 7 aviakompanijos. Skrydžius organizuoja 77 avialinijų kompanijos, įskaitant 36 užsienio, 29 rusų ir 12 oro vežėjų iš NVS šalių. Skrydžiai organizuojami 241 nacionaliniu ir tarptautiniu maršrutu. 92 maršrutai yra unikalūs, nes jie organizuojami tik iš Maskvos Domodedovo oro uosto.

Nepriklausoma britų reitingavimo agentūra Skytrax Domodedovo oro uostą įtraukė į trijų geriausių oro uostų Rytų Europoje trejetuką.

Oro uostas turi tris kilimo tūpimo takus. Betoninį 2800 metrų ir du gelžbetoninius 3800 metrų ir 3500 metrų ilgio takus. Oro uostas turi sertifikatą suteikiantį jam teisę priimti 177 tipų orlaivius, nuo verslo klasės orlaivių iki krovininių supergigantų.

2010 metais oro uosto paslaugomis naudojosi 22254529 keleiviai, 19,2% daugiau palyginus su 2009 metų rodikliais. Savo skrydžius atliko 211907 orlaiviai.

Oro uoste terminalo pastato antrame aukšte įsukūrusios parduotuvės, jauki kavinė ir restoranai, kuriuose galima atsiskaityti grynaisiais pinigais arba kortele. Barų, kavinių ir parduotuvių yr air pirmame terminalo aukšte.

Iš Domodedovo oro uosto į Maskvą siūloma keliauti Aeroexpress traukiniais iš Paveletsky traukinių stoties. Į traukinių stotį iš oro uosto  reguliariai kursuoja autobusai.

Maskvos Domodedovo oro uoste įsikūrę keletas automobilių nuomos kompanijų, kuriose galima išsinuomoti automobilį, tereikia pateikti visus reikalingus dokumentus.  Taip pat rekomenduojama su kompanijomis susisiekti iš anksto ir susiderinti detales.

Šiuo metu oro uoste vykdomas perspektyvus plėtros planas iki 2020 metų. Planuojama dar labiau išplėsti terminalą, rekonstruoti esamus ir pastatyti naujų įrenginių taip siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir pritraukti daugiau klientų.

One thought on “Maskvos Domodedovo oro uostas

  1. […] ,,Transaero” tai rusų aviakompanija, savo bagrindinę bazę turinti didžiausiame Rusijoje Domodedovo oro uoste. Vykdo savo ir užsakomuosius skrydžius 99 maršrutais. Transaero […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *