Minsko žemėlapis

Minskas – Baltarusijos sostinė. Minskas yra nemažas miestas, tačiau nekiekvienam Minkso žemėlapis yra pažįstamas.

Minsko-zemelapis

Minsko žemėlapis turi labai puikia infrastruktūrą

Minskas ištiesų yra gan didelis miestas. Čia gyvena netoli 2 milijonų gyventojų. Pats Minsko plotas siekia beveik 309 kvadratinius kilometrus. Gyventojų tankumas čia neįtikėtinai didelis – 6 tūkstančiai gyventojų kvadratiniame kilometre.

Minskas yra įsikūręs pačioje Baltarusijos širdyje, Pietrytinėje Minsko kalvų papėdėje.

Minsko žemėlapis susideda iš 9 rajonų. Įdomu tai, kad visų rajonų pavadinimai turi savo prasmę. Štai kokie rajonai randami Minske:

  • Centrinis rajonas (Tsentralny)
  • Sovietų rajonas (Savetski)
  • Gegužės pirmosios (Pershamayski)
  • Partizanų rajonas (Partyzanski)
  • Gamyklos rajonas (Zavodski)
  • Lenino rajonas (Leninski)
  • Spalio rajonas (Kastrychnitski, pavadinas Spalio 1-osios revoliucijos garbei)
  • Frunzės rajonas (Frunzenski, pavadinas Michailo Frunzes garbei)

Minksas yra Baltarusijos kultūrinis centras. Čia yra per per 11 teatrų, 16 muziejų. Taipogi čia yra net 20 kino teatrų, bei 139 bibliotekos.

Kultūriniai objektai Minsko žemėlapyje

Minsko žemėlapyje yra gausu įvairių kultūrinių objektų. Jei jus domina bažnyčios aplankytkite Baroko stiliaus Ortodoksų katedrą, kurios galutinis variantas Minske stūkso jau nuo 1869 metų (pirmą kartą ji buvo pastatyta 1687 metais)

Šventosios Marijos katedra stovi Nepriklausomybės aikštėje jau nuo 1700-ųjų metų.

Viena naujausių, ir gražiausių Minsko bažnyčių, Raudonoji bažnyčia, buvo pastatyta 1910-aisiais metais,iškart poto, kai Rusijos Imperijoje buvo leista statyti kitokių tikėjimų bažnyčias.

Minsko žemėlapis turi 11 didingų teatrų, tačiau gražiausias iš jų – Nacionalinis Baltarusijos Respublikos Operos ir Baleto teatras. Taipogi dėmesio verti tokie statiniai, kaip Baltarusijos muzikinis teatras, Maksimo Gorkio nacionalinis Dramos teatras, bei Jankos Kupalos Nacionalinis Dramos teatras.

Minske yra labai išpuoselėti muziejai  – turistus traukia tokie statiniai, kaip Baltarusijos Patriotiškasis karo muziejus, Baltarusijos Nacionalinis dailės muziejus, Baltarusijos Nacionalinis Istorijos ir kultūros muziejus.

Jeigu norite papoilsiauti parkuose, apsilankykite Gorkio parke, Miško parke, Jankos Kupalos parke, Vaikų geležinkelyke.

Tad štai toks yra tas Minsko žemėlapis. Miestas yra gan senas (1067 metais buvo pirmą kartą paminėtas), tačiau būtent todėl Minsko žemėlapis yra labai išpuoselėtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *