Nairobis

Nairobis

Nairobis

Susipažinkime su tolimosios Kenijos sostine Nairobiu.

Nairobis išsidėstęs gana aukštai virš jūros lygio (1700 metrų) plokštikalnyje, čia priskaičiuojama virš 3 milijonų gyventojų.

Susipažinkime artimiau su šiuo miestu.

Nairobio praeities takais

Oficiali Nairobio įkūrimo data – gana neseni 1899 metai (iki tol čia buvo pelkynai). Vietovė buvo suformuota ne miesto, o geležinkelio stotelės tikslu. Pirmieji gyventojai, pradėję plėtoti teritorijos ribas, pavadino vietovę Nairobiu, kuris reiškia vėsą, kadangi čia jiems pasirodė gana šalta.

Vėliau Nairobio istorija tekėjo priklausomai nuo britų, kaip Kenijos kolonijos, tikslų, miestas buvp administracinis centras.

Nairobis oficialia Kenijos sostine tapo 1963 metais, šaliai atgavus nepriklausomybę.

Nairobis

Nairobis

Nairobis šiomis dienomis

Kenijos sostinė, kaip ir pati šalis, dažnai asocijuojasi su skurdu. Nairobyje yra didžiausias Afrikoje ir žinomiausias pasaulyje lūšnynas. Nors miestą aplankęs ir modernas, visgi čia daug vargo.

Nairobis gamina maisto, avalynės, metalo produktus.

Kenijos sostinėje nėra gerai išvystytas turizmas, kadangi vietovė nėra gausiai lankoma turistų, nebent tai būna tarpinis taškas ar persėdimas oro uoste (Nairobyje yra tarptautinis oro uostas).

Mieste ir aplinkiniuose rajonuose daugiau gyvos gamtos, dykumų, laukymių, parkų, kurie žavi savita afrikietiška augmenija, gyvūnija. Nairobyje daugiau gamtos grožybių, nei architektūros šedevrų.

Jei nutarėte apsilankyti šiame mieste, vertėtų pamatyti šias lankomiausias Nairobio vietas:

  • Nacionalinis Nairobio parkas, čia galima pamatyti daug įvairių egzotiškų gyvūnų;
  • Kirparamo mečetė;
  • Parlamento rūmai;
  • Nacionalinis Kenijos muziejus;
  • verta pamatyti ir paklaidžioti po arbatos laukus, kavamedžių giraites, žaliąsias Afrikos kalvas, nuvykti prie Naivasha ežero (čia gausu pelikanų).

Nairobis – jaunas miestas, kuriame atsispindi afrikietiško gyvenimo ypatumai, skurdo bei turto skirtumai ir žmonių paprastumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *