Naujosios Zelandijos miestai

Naujoji Zelandija – palyginti maža šalis, tačiau spaudoje apie ją galima išgirsti nemažai naujienų.Deja ne išgerosios pusės – šalį dažnai kankina žemės drebėjimai. Tačiau galbūt todėl Naujosios Zelandijos miestai yra modernūs?

Naujosios_Zelandijos_miestai

Naujosios Zelandijos miestai nėra modernūs, tačiau savita atmosferą - jie turi

Vienas iš paminėjimo vertų Naujosios Zelandijos miestų – Oklandas. Šis miestas yra didžiausias visoje šalyje. Taipogi jis yra žinomas, kaip buriuotojų miestas – prieplaukose burlavių daug kaip niekur.

Lankytinų objektų čia neturėtumėte pasigesti – Oklando Piliečių Teatras, Prieplaukos tiltas, jungiantis miestą, su šiaurine pakrante, taipogi yra miesto simbolis.

Taipogi verta aplankyti tokius objektus kaip, Oklando Karo Memorialinis muziejus, kuris visus žavi vien savo išore.

Galbūt domitės technika? Apsilankykite MOTAT – Oklando Transporto ir Technologijų muziejuje.

Universalus Naujosios Zelandijos miestas

Velingtonas – Naujosios Zelandijos sostinė. Gyventojų čia nėra daug, vos 365 tūkstančiai, tad itin didelio šurmulio pamatyti neteks. Galbūt ir gerai, galėsite ramiai pasivaikščioti po muziejus, ar patirinėti kitokius miesto statinius.

Šis Naujosios Zelandijos miestas pasižymi įvairiais architektūrų mišiniais. Pavyzdžiui Velingtono Ligoninė yra art-deco stiliaus, Katerinos Mansfield gimimo vieta primena 19a. statybos medinius kotedžus.

Vienas iš svarbiausių miesto statinių, yra ir pats seniausias. Tai yra Kolonistų kotedžas, pastatytas 1858 metais.

Jei mėgstate teatra apsilankykite Šv. Džeimso, Ambasados teatruose, bei Operos namuose.

Nereikėtų pamiršti ir tokių Velingtono pastatų, kaip miesto rotušė, traukinių stotis, Vestpaco stadionas – visi jie yra labai gražūs, bei išskirtiniai.

Dar vienas paminėjimo vertas Naujosios Zelandijos miestas – Velingtonas. Kaip ir kituose šios šalies miestuose, ką aplankyti čia yra.

Pradėti kelionę galima, kad ir nuo Kanterberio muziejaus, tada vertėtų apsilankyti Oro Pajėgų muziejuje. Jeigu gamtą mėgstate labiau, nei karą pamatykite Oranos parke, Viloubanko rezervate.

Ne ką mažiau įdomu turėtų būti pasivaikčioti Naujojo Braitono uoste, ar pasidomėti krikščionių menų Krikščioniškųjų menų muziejuje.

Kaip matote, Naujosios Zelandijos miestai nėra itin modernūs, tačiau jie turiu gausybę puikių muziejų, ir vien dėl tos priežasties juos verta aplankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *