Nigerijos miestai

Nigerija – puikiai kiekvienam žinoma Afrikos šalis. Pragyvenimo lygis čia palyginti su kitomis šalimis neblogas, tad galbūt ir turistas čia ras ką nors įdomaus? Panagrinėkime kelis Nigerijos miestus.

Nigerijos_miestai

Nigerijos miestai smarkiai plečiasi, modernizuojasi

Pirmasis miestas šiame sąraše – Lagosas. Šis miestas yra antras pagal augimo spartąvisoje Afrikoje.

Kalbant apie turizmą – siekiama, kad šis miestas būtų vienas svarbiausių  turizmo taškų pasaulyje. Pokolkas tai visai neblogai sekasi – miestas modernus, ką aplankyti čia yra.

Turistai dažnai apsilanko Obos rūmuose, Nigerijos Nacionaliniame muziejuje, Felos šventykloje. Taipogi nemažai lankytojų kasmet sulaukia vyskupo T.B Jošua sinagoga, bei Vistų Tautų bažnyčia.

Atkeliavus čia jus pasitiks ne tik architektūriniai paminklai, bet ir visai neblogi paplūdymiai. Turistų mylimiausi – Baro papludymis, bei Lekki papludymis.

Naujausias Nigerijos miestas

Abudža – naujoji Nigerijos sostinė. Tai yra itin naujoviškas miestas. Jis buvo suprojektuotas, bei pastatytas 1980 metais, o 1991-iais jau tapo ir visos Nigerijos sostine.

Visą miestą puošia vidutinio aukščio pastatai, tačiau pamažu čia stiebiasi itin dideli dangoraižiai. Vienas garsiausių, vis dar statomas – Tūkstantmečio dangoraižis. Ne ką mažiau įdomūs čia yra dangoraižiai-dvyniai – NNPC.

Taipogi šis miestas  neapsieitų be tokių objektų kaip Centrinio Nigerijos Banko būstinės, Zumos uolos, Asos uolos. Gražiai atrodo Tūkstantmečio parkas, bei Nacionalinė biblioteka.

Na, o jeigu tiesiog norite ramiai pasivaikščioti miesto gatvėmis, apsilankykite Maitamos rajone – čia įsikūrusios daugelio tautų ambasados, tad kultūrų įvairovė čia itin didelė.

Na ir paskutinis miestas šiame straipsnyje – Kalabaras. Ilgą laiką šis miestas buvo labai svarbus šalies uostas. Dar ir dabar šis miestas laikomas istoriniu, tad kas gi čia tokio istoriško?

Kaip vienus pagrindinių miesto objektų galima įvardinti Tarptautinį muziejų, Botanikos sodą, kaikam gali būti įdomu pamatyti pirmąją vidurinę mokyklą pastatyta 1895 metais.

Tad štai toks pasakojimas apie įdomiausius Nigerijos miestus. Kaip matote, šios šalies miestai smarkiai plečiasi, bei urbanizuojasi, tad jei mėgstate modernizmą – čia jums labai patiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *