Norvegijos miestai

Norvegija – buvusi užkariautojų valstybė. Iš tiesų norvegų protėviai nuo seno pagarsėjo kaip puikūs užkariautojai, tačiau ar Norvegijos miestai gali pasigirti kaip išskirtiniai Europoje? Išsiaiškinkime.

Norvegijos-miestai

Paskutiniu metu padėtis Norvegijos miestuose itin pagerėjo

Dar vienas turistų pamėgtas Norvegijos miestas – Bergenas. Čia taipogi yra kur paganyti akis.

Pradėti pažintį su šiuo miestu galima nuo seniausio miesto rajono, Vågen, apžvelgimo. Čia galima rasti Šv. Marijos bažynčią, statyta XII amžiuje.

Visgi šiam miestui buvo lemta sudegti. Tačiau miestui stojantis ant kojų, XIX amžiuje Bergenas pradėjo modernizuotis. XX amžiaus viduryje buvo pradėti statyti nauji rajonai, kurie buvo apstatyti mažais namukais.

Visgi būnant Bergene reikėtų pamatyti Šv. Jono bažnyčią, Bergeno katedrą, Bergeno Baptistų bažnyčią.

Klestintis Norvegijos miestas

Šalies sostinė Oslas, jau keleta metų klęsti, ir gali didžiuotis rpieš kitus Europos miestus.

Pirmiausia šiame mieste reikėtų aplankyti 1300 metų statybos Akershuso pilį, kuri buvo skirta tam, kad būtų galima efektyviau atlaikyti švedų atakas.

XX amžiuje Norvegijoje iškilo prabangiausi statiniai – Karališkieji rūmai, Stortingo pastatas, Nacionalinis teatras. Vienas įdomiausių muziejų – Bygdoy, kuriame eksponuojami vikingų laivai.

Taipogi verta pamatyti Fram ir Kon-tiki muziejus. Reikėtų aplankyti Frognerio parką, kuriame stovi 192  Gustavo Vigelando skulptūros. Įžymiausia iš jų – 17 metrų aukščio obeliskas, išskoptas iš vieno granito luito.

Labai įdomus miestas – Flamas. Šis miestelis, apsuptas kalnų turi dar ir traukinį, kuris jus pavėžins kalnais, bei leis pasigrožėti kraštovaizdžiu, bei fjordais.

Kaip jau supratote šis miestas skirtas tiems,  kurie mėgsta aktyvias atostogas. Čia bus galima išsinuomoti kalnų dviračius, bei pasileisti jais į kelionę po kalnų papėdęs, o galbūt net po pačius kalnus.

Taipogi jei norite atvežti siuvenyrų iš Norvegijos – juos geriausia rinktis čia.

http://youtu.be/O3rLyvu1z0E

Kaip matote Novergijos miestai skirti visiems, tačiau itin jie patiks mėgstantiems aktyvų poilsį. Tiesa, čia pasakiau tik vieną jo pavizdį, tačiau patikėkite – jų yra ir daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *