Olandijos miestai

Olandija – puiki šalis turistams. Čia visada viskas žaliuoja, o olandai – puikūs, ir mieli žmonės, kurie visada padės nelaimėje. Bet ką gi galime pasakyti apie Olandijos miestus?

AMSTERDAM

Olandijos miestai iš kitų išsiskiria tuom, kad juose nėra itin didelio judėjimo

Olandijos miestas – tiltų, bei kanalų mišinys

Pradėti pažintį su šia šalimi reikėtų nuo Olandijos sostinės – Amsterdamo. Visas šis miestas yra „apglėbtas“ kanalų.
Pirmasis, Singelio kanalas turistams parodo, kaip puikiai galima suderinti vandenį su architektūra.

Labai įdomi Hugenotų įkurta miesto dalis, pavadinta Jardinu. Čia susirenka įvairaus plauko meninkai, ir dirba arba linksminasi savo mažose parduotuvėlėse.

Šiame Olandijos mieste gausu bažnyčių, čia puikuojasi Karališkieji rūmai. Taipogi Amsterdame gausu muziejų. Pažintį su jais galima pradėti, kad ir nuo Valstybinio muziejaus, kuriame eksponuojama daug skulptūrų. Taipogi Valstybiniame van Gogo muziejuje saugomas didžiausias šio menininko paveikslų rinkinys.

Iš šio miesto negalima neišvažiuoti neapsipirkus – juk čia klęsti „blusų turgavietės“ – Waterloopleinm, Looiersgrachtas.

Kita stotelė šioje šalyje – Haga. Šiame mieste yra įskūręs Olandijos parlamentas, tad šis miestas nestinga įvairių architektūros paminklų.

Visas miesto gyvenimas susikoncentravęs Hofvijver, bei Binnenhof rajonuose, tačiau įdomiau jums turėtų būti pasikvaikščioti po senesnius miesto rajonus. Kodėl? Ogi todėl, kad čia yra gausu įdomių gatvelių, kurių niekur kitur nerasite.

Kalbant apie lankytinus objektus – tai vertėtų paminėti Madurdamą, kuris yra lyg mažas miestelis. Čia yra sudėtos sumažintos įvairių Olandijos kultūrinių paminklų kopijos.

Verta aplankyti Museoną – interaktyvų mokslo, bei istorijos muziejų.

Būnant Olandijoje vertėtų aplankyti ir antrą pagal dydį Olandijos miestą – Roterdamą. Taipogi šis miestas žinomas kaip didžiausias uostas Europoje,  tad jis turi turėti ką parodyti.

Šis miestas įdomus savo „namais – kūbais“. Taipogi turistus traukia televizijos bokštas – šiuo metu jo aukštis siekia 186 metrus. Iš jo puikiai galima apžvelgti visą Roterdamo panoramą – visgi juk šis bokštas aukščiausias pastatas šiame mieste.

Tad štai kokie yra Olandijos miestai – visi skirtingi, visi įdomūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *