Oslo žemėlapis

Oslas – Norvegijos sostinė, bei vienas didžiausių šalies miestų tiek plotu, tiek gyventojų tankumu. Oslas yra greičiausiai augantis Europos miestas, tačiau kokiais privalumais pasižymi Oslo žemėlapis?

Oslo-zemelapis

Oslo žemėlapis turi puikiai suderintą metro ir tramvajaus liniją

Osle gyvena 605 tūkstančiai žmonių – ne tiek jau ir daug. Tačiau Oslo plotas yra nelabai mažas – jis siekia 454 kvadratinius kilometrus. Dėl tokių ne itin panašių skaičių, gyventojų tankumas Osle labai mažas – jis tesiekia ~1300 žmonių kvadratiniame kilometre.

Oslas turi geriausiai visoje Norvegijoje išplėtotą viešojo transporto sistemą, kurią valdo viena vienintelė įmonė – Ruter.
Panašu, kad daug autobusų po Oslą nevažinėja, tačiau čia yra puikiai išplėtota metro sistema. Iš viso yra nutiesta ne tiek jau ir daug linijų – 6, tačiau jos yra labai ilgos, ir vienam žmogui tenka didžiausiais bėgių ilgis visame pasaulyje.

Taipogi po Oslą kursuoja ir 6 tramvajų linijos, kurios aptarnauja miesto dalį, esančią netoli centro.

Negana to, Oslas turi savo miesto 8 juostų geležinkelį, tačiau jis nėra toks svarbus kaip metro, ar tramvajus.

Oslo žemėlapis turistiniu požiūriu

Oslo žemėlapis, ypač senamiestis neturi vieno, nusistovėjusio stiliaus. Jis pasižymi įvairių stilių pastatais, kuriuos statė tokie įžymus architektai, kaip Karlas Frederikas Stanlis, Hansas LInstovas, ar Larsas Bakeris.

Garsiausi, Oslo gyvenimo ritmą atspindintys pastatai yra Oslo Parlamentas, Universiteto pastatas, bei Oslo banko pastatas.

http://youtu.be/XZQNoV2ynrQ

Osle yra daug įvairių parkų, bei kitokių žalumos kupinų vietų. Vienas geriausių čia yra Frognerio parkas, kuris užima labai didelį miesto plotą, ir yra įsikūręs vos už kelių kilometrų nuo miesto centro. Taipogi šį parką puošia Gustavo Vigelando skulptūros. Taipogi ne ką mažiau vertingas yra Šv. Hansaugeno parkas, kuris yra vienas seniausių miesto parkų, ir yra itin vertinamas dėl kraštovaizdžio supančio jį – visa parko teritorija yra įsikūrusi ant aukštos uolos.

Tad štai toks yra Oslo žemėlapis – mažas, žalias, ir labai nuostabus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *