Paryžiaus oro uostas

Paryžiaus Šarlio de Golio ( Šarlis de Golis prancūzų generolas ir politikas, pirmasis Penktosios Respublikos prezidentas) oro uostas ,dar žinomas kaip Roissy oro uostas ,įsikūręs už 23 kilometrų į šaurės rytus nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus.Tai pagrindinis Prancūzijos oro uostas ir vienas iš pagrindinių pasaulio aviacijos centrų.  Paryžiaus oro uostas

Paryžiaus oro uostas  pagrindinis “Air France” ir Europos Delta Air Lines  avialinijų centras.
2010 metais oro uostas aptarnavo 58.164.612 keleivių ir 525314 orlaivių judėjimą. Todėl yra antras  (po Londono Heathrow ) pagal aptarnaujamų keleivių skaičių  Europoje ir šeštas pasaulyje. Pagal orlaivių judėjimą tai pirmas oro uostas Europoje ir septintas pasaulyje.

Šarlio de Golio oro uostas išsidėstęs 32,38 kvadratinių kilometrų teritorijoje. Oro uostas pradėjo teikti paslaugas 1974 metų kovo aštuntąją. Pagrindinis architektas buvo Paulius Andreu.

Oro uostą sudaro trys terminalai. Du suskirstyti į šešias laukimo sales. Kiekvienas terminalas turi trumpalaikio sustojimo automobilių stovėjimo aikšteles.

Iš Paryžiaus Šarlio de Golio oro uosto  Paryžiaus miesto centrą, žinoma, greičiausiai pasieksite taxi, teks sugaišti apie 45 minutes, autobusu apie 45-60 minučių, o traukiniu apie 50 minučių. Finansiniu požiūriu taxi nėra pats geriausias pasirinkimas kelionė gali atseiti daugiau nei 50 eurų, tuo tarpu autobusu apie 10, o traukiniu apie 9 eurus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *