Paryžiaus žemėlapis

Paryžius – vienas gražiausių pasaulio miestų, dar vadinamas meilės, ar įsimylėjelių miestu, dėl jame tvyrančios romantikos. Tačiau kodėl Paryžiaus žemėlapis yra toks garsus?

Paryziaus-zemelapis

Paryžiaus žemėlapis yra kupinas įvairių įdomių turistinių objektų

Paryžiaus žemėlapis užima nedidelį plotą – vos 105 kvadratinius kilometrus. Užtat gyventojų čia visai nemažai.. Apie 2,1 milijono. Dėl tokių skirtingų skaičių, gyventojų tankumas Paryžiuje labai didelis – jis siekia net 20 tūkstančių gyventojų kvadratiniame kilometre.

Paryžius yra labai senas, ir dažnai lankomas miestas, tad nieko keista, kad čia visuomet yra labai gausu įvairaus plauko turistų, kurie važinėja tiek 654 autobusų linijomis, tiek trimis tramvajaus linijomis, tiek svarbiausiu miesto viešuoju transportu – metro. Iš viso Paryžiaus žemėlapis pasižymi 16 metro linijų, kurių bendras ilgis sudaro 214 kilometrų. O stočių čia neįtikėtinai daug – 300 požeminių, ir dar net 84 antžeminės stotelės.

Paryžiaus žemėlapis turistiniu atžvilgiu

Jau nuo 1848, kada į Paryžių buvo atitiesta itin plati traukinių linija, Paryžiaus žemėlapis yra vienas mėgstamiausių viso pasaulio turistų, vien dėl gyvos galybės įvairių monumentų. Vienas iš geriausiai miestą atspindinčių pastatų yra Eifelio bokštas, kuris garsina Paryžių visame pasaulyje – būtent jis yra bene dažniausiai aplankomas pastatas (bokštas) Paryžiuje, ir galbūt net visoje Prancūzijoje.

Šiandieną Paryžiaus žemėlapis vis dažniau pasipuošia naujais muziejais. Šiame mieste yra įsikūręs dažniausiai pasaulyje lankomas dailės muziejus – Luvras, kasmet sulaukiantis virš 8 milijonų turistų. Nieko keista, kad jų čia tiek daug – juk čia eksponuojami tokie meno šedevrai kaip Mona Liza.

Taipogi Paryžius yra garsus dėl savo katedrų. Paryžiaus katedra kiekvienais metais yra aplankoma net 12 milijonų žmonių. Vėlgi nieko keista – apie šią katedrą yra kuriamos pasakos, legendos, net teatro kūriniai.

Tačiau dažniausiai aplankomas Paryžiaus objektas visgi yra Disneilendas, kuris gali didžiuotis daugiausiai lankomo objekto visoje Europoje vardu – 2007-aisiais metais jį aplankė net 14,5 milijono žmonių, ir šio skaičiaus dar niekam nepavyko „sumušti“.

Tad štai toks yra Paryžiaus žemėlapis – visus žavintis, meilės kupinas žemėlapis, kuriame sau vietą ras ne tik romantikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *