Paryžius

Kokiais tik epitetais neapibūdinamas didžiausias Prancūzijos miestas. Dažniausiai tai įsimylėjėlių svajonių miestas. Daugelyje filmų Paryžius vaizduojamas kaip meilės ir aistrų miestas. Kupinas romantikos ir mielės.

Paryžius

Paryžius

Paryžius pats didžiausias Prancūzijos miestas. Pats miestas įsikūręs abiejuose Senos upės krantuose. Tai vienas iš labiausiai turistų lankomų miestų pasaulyje. Paryžiaus mieste gausu istorinių paminklų bei lankytinų vietų, bet pati žymiausia be jokios abejonės Eifelio bokštas.

Eifelio bokštas pastatytas 1887-1889 metais, Paryžiuje rengtai Pasaulinei parodai. Net iki 1931 metų 301 metro statinys buvo aukščiausias pasaulyje. Pastatyti bokštą kilo vokiečių kilmės inžinieriui Gustavui Eifeliui, jis pažadėjo, kad Prancūzijos vėliava plėvesuos ant 300 metrų aukščio stiebo. Eifelio apskaičiavimai buvo tokie tikslūs, kad net pučiant stipriausiam vėjui bokštas nesvyruoja daugiau nei 12 centimetrų. Bokšte yra 1665 laipteliai ir trys apžvalginės aikštelės. Iš trečiosios, 276 metrų aukštyje įrengtos aikštelės giedromis dienomis atsiveria nuostabi panorama. Galima pamatyti net Triumfo arką.

Triumfo arka pastatyta Eliziejaus laukuose pagerbti kovotojus už Prancūziją. 49,5 metrų aukščio, 45m pločio, 22 m skersmens arka yra antra pagal dydį arka pasaulyje.

Eliziejaus laukai tai viena iš pagrindinių Paryžiaus magistralių. Viena iš geriausių sostinės gatvių. Liepos 14 dieną minint Prancūzijos nepriklausomybę Eliziejaus laukais žygiuoja paradas.

Luvras buvę Prancūzijos karaliaus rūmai. Dabar muziejus. Luvre saugoma daugiau nei 380000 meno kūrinių. Patys žymiausi Leonardo da Vinčio Mona Liza, Milo Veneros skulptūra, stiklinė Luvro piramidė.

Tai tik pagrindiniai ir patys svarbiausi lankytini objektai Paryžiuje. Reikėtų nepamiršti Paryžiaus operos, Orsė muziejaus, Paryžiaus Panteono, Vandomo aikštės, kvepalų muziejaus, Liuksemburgo sodų, Sorbonos universiteto ir kitų. Paryžius skirstomas į dvi sritis, senąjį ir naująjį Paryžių. Apsilankykite ir moderniajame rajone.

Reikėtų nepamiršti, kad meilės mieste įsikūręs ir vaikų rojus – Disneilendas. Pasakų miesteliui liks neabejingi ne tik vaikai, bet ir tėveliai.

Dabar aplankyti Paryžių visai nesudėtinga. Pigių avialinijų vežėjai siūlo skrydžius į Paryžių. Ryanair tris kartus per savaitę iš Kauno oro uosto skraidina į Paris Beauvais oro uostą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *