Pigūs skrydžiai į Alikantę

AlikantėPasiilgote karščio ir nenuilstamo ispaniško ritmo..? Jei taip, kviečiame susipažinti su Alikante – visuomet saulėtu, laukiančiu poilsio ištroškusių atvykėlių ir vienu geriausiai besivystančiu miestu Ispanijoje. Alikantė įsikūrusi prie pat Viduržemio jūros, tad taip yra svarbus šalies uostas. Valencijos regione esančiame mieste gyvena apie 350000 žmonių. Alikantė jau buvo trumpai apžvelgta, tad šįkart artimiau susipažinkime su miesto istorine tėkme ir lankomiausiomis vietomis.

Alikantė: nuo medžiotojų iki turistų antplūdžio

Pirmieji gyventojai – medžiotojai Alikantės teritorijoje apsigyveno dar prieš 7000 metų. O I a.pr.Kr. į vietovę vis dažniau atvykdavo graikų pirkliai, tuo metu čia pradėtas kurti uostas, kuris Ispanijoje turi didelę reikšmę iki šių dienų.

AlikantėPer savo istorinę raidą Alikantė priklausė Kartaginai, romėnams, maurams.

Jau nuo XVI amžiaus miestas tapo svarbiu prekybiniu tašku. Nors XVII ir XVIII amžiai Alikantei buvo gana vargingi, jau XX a. pradžioje miestas pradėjo iš naujo kurtis, plėtoti pramonę, o iki šiol svarbus uostas atnaujintas 1980 metais. Nuo to laiko itin išpopuliarėjo kruizai į Ispaniją, o Alikantėje kasmet augo turistų skaičius. Mieste vis gėrėja ekonominis lygmuo būtent dėl turizmo ir tai tapo vienu svarbiausiu aktyvios miesto plėtros aspektu.

Labiausiai vertos aplankyti Alikantės vietos:

  • Šv. Barbaros pilis – tvirtovė, išlikusi nuo viduramžių laikų. Tai įspūdingiausias miesto architektūrinis objektas, matomos jau iš toli, kadangi stovi ant beveik170 metrųaukščio kalno;
  • San Fernando pilis, pastatyta XIX amžiuje ant kalvos kaip gynybinė priemonė nuo Napoleono;
  • Miesto Rotušė, statyta XVII – XVIII amžiais;
  • Šv. Mykolo bažnyčia, išlikusi nuo XVII amžiaus;
  • Gravina dailės muziejus;
  • Šiuolaikinio meno muziejus;
  • Playa del Postiguet paplūdimys.

 Alikantė

Po pažintinių ekskursijų mieste visuomet galite atsipalaiduoti pajūryje. Alikantė garsėja savais Costa Blanca paplūdimiais, o vakarais bei naktimis – skambia muzika, naktiniais klubais, ispaniškomis programomis ir kitomis linksmybėmis. Jei į Alikantę keliaujate birželį, nepraleiskite Festes de Sant Joan – įspūdingos viso miesto fiestos su gausa renginių.

Iš Lietuvos i Alikantę patogiausia skristi Ryanair avialinijomis (iš Kauno).

Alikantės oro uostas: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Alicante/en/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *