Pigūs skrydžiai į Almatą

Iš gerai visiems žinomos Ispanijos, jos kurortų, keliaukime i rytų pusę ir susipažinkime su kur kas rečiau girdimu, didžiausiu Kazachijoje miestu – Almata. Almata įsikūrusi prie dviejų upių – didžiosios Almatinkos ir Mažosios Almatinkos, netoli Kinijos pasienio su 1,5 milijono gyventojų.

AlmataPasižvalgykime po šio vis dar sovietmečiu dvelkiančio krašto istoriją ir dabartį.

Almatos istoriniais takais

Viduramžiais miesto vietovėje buvo įsikūrusi nedidelė gyvenvietė Almata, čia buvo vienas iš Šilko kelio centrų. Tačiau miestas, palyginti, gana jaunas – rusai jį įkūrė 1854 metais kaip fortą – tvirtovę, o iki pat 1921 metų jis buvo vadinamas Vernu (rus. ištikimas). Po kelerių metų vietovė gana išsiplėtė, itin pagėrėjo jos ekonominė būklė, kadangi čia buvo nutiestas geležinkelis. Iki 1991 metų Almata buvo SSRS sudėtyje, iki kol buvo atgauta Kazachijos nepriklausomybė.

Almata iki 1997 metų buvo šalies sostinė (vėliau ji perkelta į Astaną).

Almatos šiandiena: ką galime pamatyti mieste?

Šiandien Almata – gana netradicinis miestas. Čia nėra senamiesčio ar išsiskiriančios architektūros, vietoj to galima išvysti daug sovietinių pastatų, palikimo. Tačiau Almata laikoma vienu vakarietiškiausiu miestu visoje šalyje. Čia kasmet daugėja ir modernios stilistikos statinių, kadangi mieste gausėja investuotojų, čia kuriami verslai.

Almatos išskirtinė savybė – žaluma. Čia daug įvairių parkų, nematytos augmenijos, net patys vietiniai savo miestą vadina išskirtinai žaliu ir dėl to labai gražiu. Visą bendrąjį vietovės vaizdą apipavidalina ir suteikia išskirtinumo visai šalia miesto stūksantys Tian Šianio kalnai.

Jei lankotės Almatoje, nepraleiskite progos apsilankyti ir vietinėse pirtyse.

Almata

Almatos miestą iš Vilniaus galima pasiekti Transaero Airlines, Aerosvit Airlines, Air Baltic avialinijomis.

Almatos oro uostas: http://en.alaport.com/main.html/

http://www.youtube.com/watch?v=3Sjzle3fxqs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *