Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Galbūt norėtumėte bent mintimis pabūti ten, kur vyrauja laisva atmosfera, gera nuotaika, žmonių įvairovė bei nesivaržymas? Tokiu atveju siūlome keliauti į Nyderlandus, šįkart aplankant sostinę Amsterdamą – miestą, apipintas mitais, legendomis ir traukiantį turistus savo nežabojama laisve…

Amsterdamas – uostas prie Šiaurės jūros kranto, kur gyventojų kiekis nėra pernelyg didelis – 2009 metų duomenimis – 762057.

Miestas – tik konstitucinė Olandijos sostinė, nes valdžios rezidencija įsikūrusi Hagoje.

Amsterdamo pavadinimas kilęs nuo upės užtvankos Amstelio, prie kurio įsikūręs miestas. Nyderlandų sostinė neretai pavadinima “Šiaurės Venecija”, kadangi čia galima rasti beveik du šimtus kanalų ir tūkstantį tiltų. Pasižvalgykime įdėmiau po Amsterdamo istoriją ir dabartį.

Amsterdamo gimimas: istorija

Oficialiai miestas įsteigtas 1275 metais, kuomet gyventojai buvo atleisti nuo mokesčių, tačiau jau  XIII amžiaus pradžioje šioje vietovėje gyvenvietes pradėjo kurti vietiniai žvejai. Nuo pat XV amžiaus Amsterdamas pasižymėjo savo didingumu bei įtaka visuose Nyderlanduose. 1612 metais hugenotai įkūrė dalį miesto, kurią pavadino Jardinu. Buvo įrengti trys kanalai: Ponų, Imperatoriaus ir Kunigaikščio.

Amsterdamas greitai plėtėsi: jau XVII amžiuje prekiavo su Indija, užėmė Baltijos regiono rinką. Tuo metu miesto uostas jau buvo žymiausias pasaulyje. Tolimesnį ekonominį vystymąsi bei klestėjimą taip pat nulėmė Aštuoniasdešimtmečio karo etapas (1855 m.), kuomet į Amsterdamą persikėlė daug pirklių, amatininkų. Miestas išaugo į didžiulį pasaulio prekybos centrą.

Amsterdamas: šiandieninio liberalumo simbolis

Turbūt daugelis, pagalvojęs apie Amsterdamą, iškart prieš akis išvysta minią jaunuolių, gatvėse rūkančių žolę, sekso parduotuvių afišas bei, kas be ko, žymųjį Raudonųjų žibintų kvartalą (egzistuojantį jau daugiau, nei penkis šimtus metų). AmsterdamasTaip, ši miesto dalis patraukia bene kiekvieno apsilankančiojo dėmesį (ir greičiausiai gana nustebina savo tvarkinga, neskurdžia aplinka senamiestyje su gausybe siaurių ir mažų gatvelių), tačiau tai tik maža dalis viso miesto vaizdinio, kuris nebūtų toks savitas be vietovės jaukumo, mažumo, kompaktiškumo bei architektūros ir vandens linijų tarpusavio derėjimo.

Jeigu dievinate galerijas, muziejus, kultūrą – Amsterdamas – Jūsų vieta, kadangi mieste yra įsikūrę daugiau, nei 40 muziejų. Labiausiai verta aplankyti Valstybinį Van Gogo muziejų (čia kaupiamas didžiausias pasaulyje šio dailininko piešinių rinkinys); Rijkmuseum, kur susipažinsite su Rembranto ir kitų dailininkų darbais (į šį muziejų asmenys iki 18 metų pateks nemokamai, kitiems teks susimokėti 14 eurų); Anos Frank namus (turbūt daugelis atsimenate šią jauną žydaitę iš skaitytos literatūros apie holokaustą mokykloje); Tassenmuseum, kur susipažinsite su nuo XVII amžiaus garsiausių dizainerių kurtomis rankinėmis ir piniginėmis (be abejo – rojus moterims..), Van Loon muziejų, kuris atskleidžia XVI-XVII amžiaus Amsterdamo aukštuomenės gyvenimo būdą; Nemo – tai Nyderlandų mokslo centras, kuriame galėsite susipažinti su mokslo naujovėmis, išradimais ir pan.. Žinoma, nemaža dalis miesto muziejų – erotikos temomis (Sekso muziejus – čia kaupiama didelė erotinio meno kolekcija; Erotikos muziejus OZ – senųjų ir šiuolaikinių menininkų kūriniai), itin žymus ir Marihuanos muziejus.

Amsterdamas – išskirtinis miestas ir savo naktiniu gyvenimu, kuris sukasi ne tik apie Raudonųjų žibintų kvartalą ir erotines paslaugas. Mieste galima rasti ne vieną įdomią vietą, kur galėsite pavakaroti. Vienas žymiausių barų tiek vietinių gyventojų tarpe, tiek atvykusiųjų – Bulldog Mack, kur dažnai renkasi futbolo aistruoliai, čia taip pat galima pažaisti stalo žaidimų ir pan. Vienus iš geriausių meniu bei itin kokybišką kavą siūlo Dampkring kavinė. Kas be ko, daugumoje kavinių ar barų galima įsigyti marihuanos.

AmsterdamasJei norite atsikvėpti, pailsėti nuo Amsterdamo linksmybių ir pasimėgauti ramybe, keliaukite į Vondelpark‘ą. Didžiuliame parke prieš kelis dešimtmečius būtumėte galėję sutikti vien hipius, tačiau šiandien šioje vietoje sutiksite daug šeimų, besivažinėjančių dviračiais, vaikštinėjančių ir tiesiog besimėgaujančių gražiais parko vaizdais.

Nepraleiskite progos pažinti Amsterdamo ne tik pėsčiomis – mieste itin populiaru plaukioti nedidelėmis valtelėmis ar vandens dviračiais. Taip pat mieste patariama išsinuomoti dviratį ir žvalgytis po miestą važinėjant šia transporto priemone, kadangi tai labai populiaru Olandijoje.

Taip pat Amsterdame verta pamatyti:

  • Šv. Antano vartai, virtę į istorijos muziejų (statyta XV-XVII a.);
  • įspūdingosios miesto bažnyčios: Westerkerk bažnyčia – renensansinio stiliaus, statyta XVII amžiuje (čia ilsisi Rembranto palaikai), su aukščiausiu bokštu mieste (85 metrai); Naujoji bažnyčia (XV-XVI a.), Senoji bažnyčia Raudonųjų žibintų kvartale – gotikinė (XIII a.);
  • Plonasis tiltas;
  • Karališkieji rūmai – XVII amžiaus klasicistinio stiliaus statinys, rengtas kaip miesto rotušė. XIX amžiuje atiteko karaliui;
  • Begijnhof – tai XIV amžiaus pastatai, kuriuose šiuo metu įsikūrusi moterų prieglauda;
  • Damrak alėja;
  • Tuschinski – kino teatras, kuris beveik nepasikeitęs nuo pat 1920 metų;
  • Heineken alaus gamykla.

Amsterdamas – pramogautojų ir menininkų miestas, į kurį iš Vilniaus skraidina airBaltic avialinijos. Skrydžiai į Amsterdamą gana pigūs – apie 200 litų į viena pusę.

Amsterdamo oro uostas: http://www.schiphol.nl/index_en.html

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *