Pigūs skrydžiai į Atėnus

Šįsyk lankomės demokratijos ir Olimpinių žaidynių „tėvynėje“, istoriškai viename svarbiausių miestų, pradėjusių formuoti kitų Europos miestų sistemas – Graikijos sostinėje Atėnuose.

AtenaiTūkstantmečius klestintis miestas įsikūręs prie Sarono įlankos, kalnų apsupty, čia priskaičiuojama apie milijoną gyventojų.

Skambus Graikijos sostinės pavadinimas kilęs nuo graikų deivės Atėnės vardo. Žinia, jog šalies sostine Atėnai tapo XIX amžiaus viduryje. Daugiau apie miesto istoriją galite paskaityti šiame tekste: http://pigiausiskrydziai.lt/atenai/, o šįkart išsamiau apžvelkime Atėnų lankytinas vietas bei skrydžių galimybes iš Lietuvos.

Atėnai: miestų miestas

Šiandien Graikijos sostinė, kaip ir prieš kelis tūkstančius metų, išsiskiria savo kultūra, mokslu, amžinu turistų antplūdžiu bei išlikusiais istoriniais objektais, iki šiol kvepiančiais gilia praeitimi.

Lankytinos vietos Atėnuose:

  • Atėnų Akropolis – viena įspūdingiausių vietų visame pasaulyje, kurio statybos prasidėjo dar V a.pr.Kr. Tai vieta, kurioje vykdavo svarbiausi kultūriniai ir politiniai renginiai (pats žodis Akropolis reiškia aukštutinį miestą, esantį ant kalvos). Užlipus ant Akropolio kalno prieš savo akis išvysite visą Atėnų miestą;
  • Partenono šventykla, taip pat pastatyta V a.pr.Kr., buvo skirta saugoti Atėnės Partėnės skulptūrą;
  • Propilėjai – Akropolio vartai;
  • Erechteono šventykla;
  • Dioniso ir Herodoto teatro griuvėsiai, kur gimė graikų teatras, dramaturgija;
  • Jupiterio šventyklos liekanos;
  • Akropolio muziejus, įkurtas dar XIX amžiaus antroje pusėje;
  • Monastiraki – miesto rajonas, kurį verta aplankyti dėl čia kiekvieną sekmadienį rengiamo sendaikčių turgaus, unikalaus liaudies muziejaus;
  • Dzeuso Olimpiečio šventykla – didžiausia šventykla Graikijoje, statyta apie 700 metų nuo VI a.pr.Kr.;
  • Bizantiškos bažnyčios: Šv. Apaštalų, statyta X amžiuje ir Šv. Teodoro, statyta XI amžiuje.

AtenaiAtėnai, kaip ir visa Graikija – vienas pagrindinių taškų, į kuriuos kelionių agentūros organizuoja ir siūlo keliones. Visgi, jei norite vykti savarankiškai, pigių skrydžių į Atėnus iš Lietuvos galite įsigyti pirkdami paskutinės minutės bilietus arba užsisakydami prieš kelis mėnesius (dažniausiai kainos svyruoja nuo 500 iki 1000 litų). Iš Vilniaus į Graikijos sostinę skraidina airBaltic, SAS, Aerosvit avialinijos.

 Atėnų oro uostas: http://www.athensairport-2001.gr/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *