Pigūs skrydžiai į Beirutą

Iš turistams gana gerai žinomų kraštų keliaujame į mažiau pažintą ir dar neatrastą Beirutą – Libano sostinę, svarbų Beirutasuostą prie Viduržemio jūros. Miestas turi daugiau, nei du milijonus gyventojų, o 2009 metais jis buvo išrinktas kaip labiausiai privaloma aplankyti vieta. Su Beiruto istorija galite geriau susipažinti šiame tekste: http://pigiausiskrydziai.lt/beirutas/ , o šįsyk pasižvalgykime po lankomiausias miesto vietas bei paieškosime skrydžių pasiūlymų iš Lietuvos į Beirutą.

 

Beirutas: nuo neramumų link aktyvėjančio turizmo

Dar prieš kelis metus Libano sostinė buvo neramumų apsupty: 2006 metais miestas buvo bombarduotas Izraelio, tačiau po šių įvykių Beirutas atsigavo, jame vėl įsivyravo taika, o lankomumas vietovėje vis labiau auga. Itin suaktyvėjo verslo plėtra: čia kuriasi parduotuvės, viešbučiai (neretai itin prabangūs). Jei vykstate į Beirutą, čia galėsite susipažinti tiek su istoriniu, net 5000 metų siekiančiu palikimu, tiek galėsite paatostogauti prie Viduržemio jūros. Libano sostinėje paranku atostogauti tiems, kas nenori pernelyg išlaidauti – mieste kainos tikrai nėra milžiniškos (nakvynė hosteliuose kainuoja nuo 12 iki 30 dolerių).

Beirutas

Lankytinos Beiruto vietos:

  • Al-Omari mečetė, kuri Kryžiaus žygių metu iš pradžių buvo statyta kaip krikščionių šventovė, tačiau XIII amžiuje perstatyta į mečetę;
  • Laikrodžio bokštas, išlikęs nuo Osmanų laikų;
  • Nacionalinis Beiruto muziejus – vieta, kur galima geriausiai susipažinti su miesto istorija;
  • Vienas seniausių Rytuose Beiruto Amerikos universiteto archeologijos muziejus (čia kaupiamos vertybės, kurių gyvavimo laikas skaičiuojamas net nuo VII a.pr.Kr.);
  • Solidere rajonas – renovuotas miesto centras;
  • Le Corniche – pagrindinė miesto žalioji erdvė, kur renkasi visi, norintys atsipūsti nuo miesto triukšmo;
  • Byblos – rajonas prie jūros, kuriame gausu romėnų ir finikiečių šventovių griuvėsių;
  • Beiruto meno centras;
  • Ashrafieh rajonas, kuriame patartina apsilankyti tiems, kas nori išmėginti libanietiškus barus, naktinius klubus.

BeirutasBūdami Beirute pasimėgaukite ir tradicine virtuve (itin skanus maistas „Basma“ virtuvėje-užeigoje): libanietiška pica, riestainiais Ka‘ek, kepintais riešutaiss ir kt.

Iš Vilniaus į Beirutą su vienu persėdimu skraidina airBaltic, Lufthansa avialinijos. Pigesnių skrydžių į Beirutą galite rasti ieškodami reisų iš Rygos.

Beiruto oro uostas: http://www.beirutairport.gov.lb/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *