Pigūs skrydžiai į Birmingemą

Keliaukime į kitą (be Airijos) puikiai lietuviams pažįstamą šalį – Angliją, pasižvalgykime po jos miestą Birmingemą, kuriame gyvena apie milijoną žmonių.

BirmingemasBirmingemas, antrasis pagal dydį Jungtinės Karalystės miestas, įsikūręs Midlandse, išsiskiriantis savo stipria ekonomine padėtimi bei kanalų skaičiumi (dėl kurių retkarčiais palygina save net su Venecija).

Birmingemas: pramonės galiūnas

Birmingemas įkurtas VI amžiuje, o rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas XI amžiuje. Pirmuosius gyvavimo amžius tebuvusi kaimeliu, vietovė nuo XII amžiaus pradėjo plisti, daugiausia prekybine prasme, nes čia buvo leista rengti turgus, nuo XVI amžiaus itin suaktyvėjo metalurgijos pramonė. Neilgai trukus Birmingeme pradėta ginklų gamyba, o XVIII amžiuje miestas įvardijamas kaip svarbiausias pramonės centras visoje Anglijoje. Visgi Birmingemas skaudžiai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą, kuomet dalis vietovės buvo visiškai sugriauta ir ją teko atstatyti iš naujo.

Šiandieninis Birmingemas: prekybos sostinė

BirmingemasŠiandien Birmingemas taip pat stambus pramonės centras, čia vystomi įvairūs verslai, klesti prekyba (ne vienas užsienietis atvyksta apsipirkti būtent čia). Šiame Anglijos mieste vyksta ir dažni tarptautinių verslininkų susitikimai, įvairios parodos, kadangi čia įsikūrę Tarptautiniai konferencijų rūmai, Nacionaliniai parodų rūmai.

Nepraleiskite progos pasimėgauti miesto vaizdais plaukiojant laiveliu – tai viena populiariausių pramogų Birmingeme. Upė – ne vienintelis gamtos išteklius mieste, čia taip pat gausi gražių parkų, tarp kurių žymiausias ir vienas didžiausių Europoje – Satono parkas. Verta aplankyti ir Birmingemo botanikos sodą. Jei keliaujate su vaikais, nusivežkite juos į pramogų parką Drayton Maron (20 kilometrųuž miesto).

Kitos lankytinos Birmingemo vietos:

  • Žymiausias miesto rajonas Back to Backs, kuriame galima susipažinti su XIX – XX amžiaus anglų buitiniu gyvenimu;
  • Šv. Pilypo katedra – anglikonų šventovė;
  • Šv. Čedo katedra – katalikų šventovė;
  • Viktorijos aikštė ir Centenary aikštė;
  • Thinktank mokslo muziejus;
  • Motociklų muziejus.

Birmingemo oro uostas: http://www.birminghamairport.co.uk/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *