Pigūs skrydžiai į Briuselį

Kasdien girdime žodžius „Europa“, „Europos Sąjunga“, „euras“… O ar dažnai pagalvojate, iš kur šie žodžiai kyla, kur vyksta pagrindinės diskusijos ir sprendimai ES atžvilgiu? Taigi šįkart ir apsilankykime toje vietoje, kur sprendžiami svarbiausi klausimai: Europos Sąjungos sostinėje ir NATO būstinėje Briuselyje.

BriuselisBriuselis – Belgijos sostinė, svarbus šalies uostas, kur gyvena daugiau, nei vienas milijonas žmonių.

Miestas – multikultūriškas ir kosmopolitiškas, dauguma gyventojų šneka keliomis kalbomis (vyrauja prancūzų, olandų ir vokiečių kalbos), nemaža dalis jų dirba vienoje ar kitoje Europos Sąjungos įstaigoje. Be tokio oficialaus įspūdžio Briuselis – vienas patraukliausių šiandieninių Europos miestų, kasdien pritraukiančių srautus turistų.

Briuselis: turtingas ir žymus nuo pat gimimo

Oficialiais duomenimis, miestas įkurtas X amžiuje, tačiau Briuselio vardas istorinėje tėkmėje labiausiai žinomas nuo Viduramžių, kuomet Belgijos dar net nebuvo, o šio miesto teritorijoje buvo įsikūrusi Brabantijos hercogų ir kunigaikščio rezidencija. Nuo XV amžiaus čia buvo Nyderlandų prekybinis, kultūrinis ir politinis centras. Tiek šiandien, tiek praeityje miestas buvo itin turtingas, čia dirbo geriausi amatininkai, audėjai, į vietovę apsipirkti suvažiuodavo kilmingiausi Europos atstovai.

BriuselisTik XVIII amžiuje Briuselis pradėjo reikalauti nepriklausomybės, taigi 1830 metais kilęs sąjūdis suformavo naują – Belgijos karalystę. Briuselis iškart buvo paskirtas naujai susikūrusios valstybės sostine. Nuo šio laiko miestas buvo vis labiau finansuojamas, plečiamas, net keturis kartus čia vyko Pasaulinės parodos, iki šiol vietovėje audžiamos medžiagos. Nuo Antrojo pasaulinio karo Briuselyje kuriamos Europos Sąjungos ir NATO būstinės.

Briuselio pavadinimas – olandiškos kilmės žodis, lietuvių kalboje reiškiantis „namus pelkėje“.

 

Briuselis – miestas iš šokolado ir politikos

Neretam lankytojui Belgijos sostinė gali sudaryti kontraversiško miesto įvaizdį: čia sutiksite daug kostiumuotų, rimtai ar net niūriai atrodančių praeivių, tačiau kita Briuselio pusė stebina savitu aplinkos grožiu bei vietoje gaminamu gardžiu šokoladu… Belgiškas šokoladas ir alus – būtini paragauti. Nors įvairūs rankų darbo skanumynai kainuoja tikrai nemažai, visgi nepagailėkite ir leiskite pasisaldinti sau širdį. Belgiško alaus ragaukite tik vietiniuose baruose, o jei esate gurmanai – išmėginkite midijas. Visgi, vertėtų žinoti, kad Briuselio, kaip vieno turtingiausio miesto etiketė nėra klijuojamo be pagrindo. Čia ir kavinėse, ir viešbučiuose vyrauja didelės kainos, tad turėtumėte būti tam pasiruošę.

Paskanavę vietinių gardumynų ir jausdamiesi „ramūs kaip belgai“ leiskitės į pažintį su miestu pėstute, su gidu arba ekskursijų programomis – turais. Briuselyje turės kuo pasidžiaugti muziejų mėgėjai – jų čia rasite net 90.

Į Briuselį atvykote su vaikais? Būtinai nuvykite į Bruparck parką, kuriame galėsite pasivaikščioti po „mini Europą“, kadangi čia pastatyta net 300 žymiausių žemyno pastatų (kas be ko, kur kas mažesniais dydžiais). Kino mėgėjai galės užsukit i kinepolį, o vandens pramogų gerbėjai – į Oceade vandens parką. Šiame parke pastatyta ir žymioji atomiumo skulptūra.

Jei Belgijos sostinėje lankotės rugpjūčio mėnesį, didelė tikimybė, jog Didžiojoje aikštėje turėsite galimybę išvysti „gėlių kilimą“. Kas antrus metus šį mėnesį aikštė padengiama dideliu savotišku kilimu, padarytu iš gėlių.

Briuselis

Labiausiai lankomos Briuselio vietos:

 • Besišlapinantis berniukas (Peeing boy) – bronzinis fontanas, statytas XVII amžiuje ir kurio akcentas berniukas (čia vaizduojamas XII amžiaus karaliaus sūnus) jau tapęs miesto karinės narsos simboliu;
 • Miesto aikštė. Ši aikštė XIV amžiuje buvo smarkiai apšaudyta, tad vėliau teko ją atstatyti. Po rekonstrukcijų pastatai įgavo barokinį stilių, tad tapo kur kas puošnesni ir prabangesni, nei prieš tai buvę. Pačioje aikštėje nuo seno buvo rengiamas turgus. Čia rasite ir rotušę, statytą XV amžiuje su 137 statulomis fasade ir96 metrųaukščio bokštu. Viduje įsikūrusi santuokų salė, miesto Tarybos salė. Prieš rotušę – Karaliaus namas, kuriame buvo kalėjimas, o šiandien čia – Briuselio miesto muziejus;
 • Teisingumo rūmai, statyti XIX amžiuje neobarokiniu stiliumi;
 • St Michel et Gudule katedra, statyta XIII amžiuje ir iki šiol esanti viena svarbiausių Belgijos šventovių;
 • Notre-dame du Sablon gotikinė bažnyčia, esanti Palace du gran Sablon aikštėje.
 • Atomiumas – molekulės struktūrą atspindinti skulptūra, statyta 1958 metais pasaulinės Briuselio mugės proga Heizelio parke. Skulptūros viršuje – stebėjimo aikštelė ir restoranas;
 • De Grote Markt turgavietė, kurios fasadai papuošti auksu (vėlgi simbolizuoja Briuselio turtingumą);
 • Penkiasdešimtmečio rūmai ir parkas, skirti Belgijos nepriklausomybei paminėti. Šiandien čia įsikūrę keli muziejai;
 • Karališkasis dailiųjų menų muziejus, įrengtas ant Menų kalno;
 • Komiksų muziejus, įsikūręs sename pirklių name;
 • Kakavos ir šokolado muziejus.

 

Briuselis dažnai įvardijamas kaip „savaitgalio kelionės“ miestas. Ir gana teisingai – viską aplankyti dviejų ar trijų dienų tikrai pakanka, o patogūs ir nebrangūs skrydžiai iš Lietuvos suteikia tam puikių galimybių. Pigius skrydžius į Briuselį organizuoja Ryanair avialinijos, į vieną pusę bilietą galite įsigyti vos už 50 litų. Skrydžiai vykdomi tiesiogiai iš Kauno.

Briuselio oro uostas: http://www.brusselsairport.be/en/.

http://www.youtube.com/watch?v=SM1nN8syhjQ

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *