Pigūs skrydžiai į Chanią

Graikijos sala Kreta visada buvo keliautojų ir poilsiautojų iš Lietuvos radaruose. Dabar kelionės į Kretą dar labiau suaktyvėjo atsiradus tiesioginiam skrydžiui iš Vilniaus su Ryanair. Nors skrydžiai organizuojami tik kartą per savaitę (trečiadieniais), tiems, kas nori nuvykti į Kretą ne tik pailsėti pliaže ar viešbutyje, bet šauniai pakeliauti ir pavaikščioti kalnais – tai puikus šansas.

Skrydžiai iš Vilniaus vykdomi į Chanios miestą, esantį Kretos salos šiaurės vakarinėje dalyje, apie 200 km. nuo Herakliono miesto ir labai arti įdomiausių Kretos vietų – Baltųjų kalnų ir Samarijos tarpeklio.

Chania – Kretos kultūros katilas 

Chania – labai patogioje geografinėje vietoje išsidėstęs miestas, turintis oro uostą, jūrų uostą ir puikų, 20 km. besitesiantį smėlio pliažą, kurį ypač pamėgę skandinavai, čia skrendantys užsakomaisiais reisais. Chanios senamiestis, išraizgytais senove dvelkiančiais gatvelių labirintais ir nesibaigiančiu turgumi, kur vilioja egzotiniai kvapai, spalvos ir puiki atmosfera. Venecijietiškas Chanios uostas yra vadinamas pačiu gražiausiu jūrų uostu Graikijoje, o žinant, kiek jų maždaug šioje šalyje gali būti – Chanios uostui tai tikrai didžiulis komplimentas.

Jeigu atvykstate į Kretą būtent savaitei, turite marias laiko susipažinti ne tik su Chania, bet ir visa Kretos sala. Pėsčiųjų žygis per Kretą nuo jūros iki jūros yra puikus būdas pažinti salą iš arti. Galima pradėti Vamos kaime netoli Chanios ir žygiuoti per alyvmedžių giraites, kalnų tarpeklius, derlingus slėnius ir žavius kaimelius kol vėl pamatysite gaivią jūrą. Tokį maršrutą ir keliavimo būdą renkasi vis daugiau keliautojų, supratę, ką gali pasiūlyti Kreta. Netgi jei jūs norite poilsinės kelionės į Kretą, poilsį ir pažintinius žygius šioje saloje galima puikiai suderinti, kadangi atstumai nedideli ir viskas, kas įdomiausia aplink Chanią, pasiekiama per keletą valandų.

Lankomiausios vietos Chanioje:

Samarijos tarpeklis – šį neįtikėtiną gamtos stebuklą galima aplankyti dienos žygio metu, svarbiausia yra turėti gerus vaikščiojimo batus.

Maleme kaimas – vos 15 km nuo Chanios, unikalios kultūros, antikinės istorijos ir mūšių vieta.

Splatzia aikštė – puiki vieta absorbuoti graikišką kultūrą, stebėti puikius architektūros šedevrus ir tiesiog – mėgautis saule ir puikia kava.

Chanios Katedra – XIX amžiaus statinys, Otomanų imperijos palikimas Kretai, įdomus bizantietiškos architektūros pavyzdys. Įėjimas nemokamas.

Chanios uostas – didysis arsenalas. Puiki vieta pajusti tikrąją Chanią: žvejų laivai, žuvies kvapas, jūros gėrybių restoranai, paukščių klegesys ir nuostabūs vakarai.

Chanios archeologijos muziejus – žinoma, Kreta visame pasaulyje garsėja archeologiniais radiniais, su garsiausiais Kretos archeologijos eksponatais galima susipažinti šiame muziejuje.

Tiesioginiai skrydžiai į Chanią iš Vilniaus – kiekvieną trečiadienį su Ryanair.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *