Jūs esate čia: Pradžia // Lankytinos vietos // Pigūs skrydžiai į Ciurichą

Pigūs skrydžiai į Ciurichą

08 03 2012 | Komentuoti


Šveicarija visuomet apibūdinama kaip viena geriausių vietų gyventi Europoje. Mažiausia bedarbystė, aktyvi ir kokybiška pramonė, gražūs gamtovaizdžiai – šalies etiketės.

CiurichasPasidairykime po didžiausią Šveicarijos miestą – Ciurichą, kuris įsikūręs šalies šiaurinėje dalyje, prie Ciuricho ežero, čia gyvena apie 500000 gyventojų (su priemiesčiais netoli 2 milijonų). Šis miestas – svarbiausias šalies finansinis centras, kuriame daugiausia kalbama vokiečių kalba (nors visoje Šveicarijoje oficialiai vyrauja prancūzų ir italų kalbos).

Ciuricho gimimas

Ciurichas – vienas ankščiausiai įkurtų Šveicarijos miestų, kurio gyvavimas prasidėjo jau nuo Romos imperijos laikų. Prie Šveicarijos jis prijungtas XIV amžiaus viduryje, ši data ir laikoma oficialiu miest įkūrimu.

XVIII amžiuje Ciuriche pradedama plėtoti tekstilės pramonė, kuri itin paspartino miesto ekonomikos augimą. XIX amžiaus viduryje šiame Šveicarijos mieste jau klestėjo bankų, finansų centrai, buvo įkurta vertybinių popierių birža, o XX amžiuje Ciurichas jau buvo žinomas visame pasaulyje kaip viena ekonomiškai stipriausių vietų.

Ciurichas: brangiausias miestas pasaulyje

2012 metų žiemą Ciurichas paskelbtas brangiausiu miestu pasaulyje ir tai reiškė, jog jis aplenkė Japonijos sostinę Tokiją. CiurichasBe aukšto lygio finansinio sektoriaus, miestas svarbus ir tuo, jog turi didžiausią traukinių stotį Šveicarijoje.

Ciurichas taip pat vertinamas kaip vienas geriausių gyvenimui miestų, kadangi čia nuolatos vyrauja nepriekaištinga švara bei tvarka.

Atvykę į miestą, visų pirma, pasimėgausite aplinka, kadangi Ciurichas apsuptas kalvų (būdami prie Ciuricho ežero matysite snieguotas Alpių viršūnes), pro jį taip pat teka Limato upė.

Ciurichas, kaip ir visa Šveicarija, garsėja laikrodžiais, jų gamyba, tad nenuostabu, jog ir pačiame mieste rasime į daugumą pastatų integruotus įvairaus modelio laikrodžius.

Lankomiausios Ciuricho vietos:

  • Federalinio Technologijų universiteto terasa, nuo kurios atsiveria miesto panorama;
  • Menininkų ir industrijų miesto dalis – Kreis 4. Čia pasižvalgysite į įvairius apartamentus, loftus;
  • Heidi Weber House, projektuotas Le Korbiuzjė. Plieninis pastatas, primenantis laivą;
  • Viduramžiškas senamiestis;
  • Grossmunster katedra, kurioje XVI amžiaus pirmoje pusėje pradėta reformacija;
  • Šveicarijos nacionalinis muziejus.

Į Ciurichą patogiausia ir pigiausia skristi iš Rygos, tačiau skrydžiai organizuojami airBaltic avialinijomis ir iš Vilniaus.

Ciuricho oro uostas: http://www.zurich-airport.com/.

http://www.youtube.com/watch?v=NU5dFu5OP6k
Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2010 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą. Draugai:Darbas Norvegijoje Anglija