Pigūs skrydžiai į Dubliną

Jei Jūsų paklaustų, kuri šalis labiausiai siejasi su Lietuva bei lietuvaičiais, turbūt ne vienas iš Jūsų nieko nelaukę Dublinasištartumėte „Airija“. Taigi, šįkart ir keliaukime į gerai žinomą, dažnai lietingą, bet žavinčią savo gamta šalį Airiją (net vadinamą antrąja Lietuva), jos sostinę – Dubliną.

Dublinas išsidėstęs rytinėje šalies dalyje, Dublino grafystėje, prie gana didelio ir svarbaus uosto. Mieste priskaičiuojama apie vieną milijoną gyventojų.

Taigi kviečiame į trumpą pažintinę ekskursiją su Dublino miestu: jo istorija, dabartimi, lankytinomis vietomis, apylinkėmis ir skrydžių iš Lietuvos galimybėmis.

Dublino istorija

Šio miesto teritorija buvo žinoma dar prieš Kristų, tik kitokiu – Eblano pavadinimu. Oficialiai Dublinas įkurtas 998 metais, o pirmieji žymimi gyventojai – vikingai, tuo metu siautėję po visą Europą.

XVII amžiuje Dubliną buvo užgrobęs žymusis Oliveris Kromvelis, o iki tol miestas buvo nežinomas, laikytas mažu, menkai teapgyvendintu kaimeliu. Po gūdžių Viduramžių, Dublino teritorija pradėjo plėstis, daugėjo gyventojų (čia telkėsi protestantai pabėgėliai iš Europos).

Dublinas Airijos sostine tapo tik 1922 metais, kuomet buvo paskelbta šalies nepriklausomybė.

Dublinas šiomis dienomis

Šių dienų pasaulyje Dublinas yra pagrindinis kultūros, politikos ir ekonomikos centras visoje šalyje. Svarbus taškas – miesto uostas, kuriuo keltais galima pasiekti Liverpulio, Holihedo krantus.

Dublinas itin garsėja savo laivų statyba bei alaus gamyba („Guiness“). Netgi sakoma – jei neparagauji šio alaus būdamas Airijos sostinėje, reiškiasi joje net nebuvai.

Airijos sostinė – puiki vieta mokytis, čia įkurtas Dublino universitetas, mokslų akademija, dailės akademija, nacionalinė galerija ir biblioteka.

DublinasAtvykėlius dažnai sužavi Airijos gamta, kalnuotos vietovės arba plačios lygumos. Apžiūrėti gamtovaizdžius, pasimėgauti ramybe atokiau nuo miesto visuomet paprasta išsinuomavus automobilį – galėsite važiuoti ten, kur norite. Verta aplankyti šias Dublino apylinkes:

 • Arano salos, kuriose gyvena labai nedaug žmonių, tačiau ši vieta laikoma viena svarbiausių Airijos istorinių vietų, čia buvo statomos akmeninės tvirtovės, fortai;
 • Glendalough. Čia galite apžiūrėti vienuolyną, kuris buvo statytas dar VI amžiuje bei pailsėti prie ežero;
 • Viena geriausių vietų atsipalaidavimui – Kylemore abatija, kur galite apžiūrėti pilį, pasivaikščioti prie ežero bei pailsėti nuostabiuose soduose.

Taip pat galite pasinaudoti ir organizuojamais turais po Airijos vietoves. Vienas populiariausių – turas po Wicklow, kurio metu pasimėgausite kalnų, žalumos vaizdais, išvysite daug avių, tamsius ežerus, Viduramžių gyvenvietę su griuvėsiais bei kapavietėmis.

Visgi atvykusius šalyje dažnai nuvilia oras – pastovi vėsa, drėgmė bei lietus. Jei lankantis Dubline užklupo prastas oras – pasinaudokite proga apsilankyti geriausiuose ir populiariausiuose miesto „pubuose“ – airiškuose baruose, kuriuose nuolatos verda gyvenimas. Labiausiai verta aplankyti Temple Bar bohemiškąjį rajoną, kur rasite daug barų, užeigų, jaukių parduotuvių.

Dublinas

Beje, jei Airijoje lankotės kovo mėnesį, nevertėtų praleisti šio mėnesio 17 dieną prasidedančios šventės – Šv. Patriko (Airijos globėjo) dienos. Šį festivalį tris dienas švenčia visa Airija, sulaukiama daug turistų. Rengiami paradai, eisenos, karnavalai, šaudomi fejerverkai ir pan.

Dublinas, kaip ir dauguma žymiųjų pasaulio miesto, turi nemažai vertų aplankyti vietų, objektų. Tad būtinai susiorganizuokite (su gidu, ar savarankiškai) ekskursiją po miestą, o kad būtų paprasčiau pateikiame Airijos sostinės lankytinų vietų sąrašą. Beje, po Dubliną taip pat labai patogu keliauti City Tour autobusais, kurie apveža po daugumą lankomiausių vietų (kaina suaugusiems – 12 eurų, studentams, moksleiviams, vaikams – 10 eurų).

Lankomiausios Dublino vietos:

 • Dublino pilis, statyta XIII amžiuje (atstatyta XVII amžiuje po kilusio gaisro) ir iki šiol išlikusi kaip miesto simbolinė vieta. Pilį sudaro Aukštutiniai ir Žemutiniai rūmai, kur įsikūrusi paveikslų galerija, Karališkoji koplyčia, valstybiniai rūmai;
 • Kristaus bažnyčia, statyta gotikiniu stiliumi XI-XIII amžiuje. Šioje katedroje ilsisi Dublino globėjo Šv. Lauryno palaikai;
 • Šv. Patriko katedra, statyta XII – XIV amžiuje ir iki šiol esanti didžiausia bažnyčia visoje Airijoje;
 • Trejybės kolegija (Trinity College) – seniausias universitetas Airijoje, įkurtas dar XVI amžiuje (taip pat, kaip ir Vilniaus Universitetas) karalienės Elžbietos I. Šiandien universitete sukaupta unikali biblioteka;
 • Merrion aikštė, įkurta XVIII amžiuje;
 • Phoenix parkas, įsteigtas dar XVII amžiuje, šalia yra Liaudies ir zoologijos sodas. Tai didžiausias Europoje miesto parkas;
 • Guinness alaus darykla, į kurią yra organizuojamos ekskursijos (didžiausia alaus darykla visoje Europoje). Čia Jus išmokys, kaip teisingai įpilti alaus, pamatysite, kaip gaminamas alus, pavaikščiosite po sandėlius bei būsite pavaišinti pinta alaus. Ekskursijos kaina apie 15 eurų;
 • Jameson viskio darykla, nupirkta John Jameson XVIII amžiuj;
 • O‘Connell‘io tiltas, kuris žymus tuo, kad jo plotis yra ilgesnis už ilgį;
 • Mokslo ir meno muziejus;
 • Nacionalinis archeologijos ir istorijos muziejus, statytas XIX amžiuje;
 • Airijos kalėjimas Kilmainham Gaol, statytas XVIII amžiuje. Čia kalėjo Airijos sukilėliai, o šiuo metu po kalėjimą organizuojamos ekskursijos.
Dublinas

Dublinas – miestas, žavintis savo gamta, išskirtiniu klimatu (galbūt nelabai maloniu, bet tuo ir savitu) bei plačiomis kultūrinėmis erdvėmis.

Pigių skrydžių į Dubliną iš Lietuvos galima įsigyti perkant bilietus iš Ryanair avialinijų. Skrydžiai vykdomi iš Kauno, perkant bilietą iš ankščiau (maždaug prieš tris mėnesius), kaina į vieną pusę sieks apie 200 litų.

Dublino oro uostas: http://www.dublinairport.com/home.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=7DHOuEYcAjk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *