Pigūs skrydžiai į Hanojų

Pietryčių Azijos regionas – vienas labiausiai keliautojų lankomas ir viliojantis regionas pasaulyje. Jame telpa daugybė įvairių šalių, nuo milžinių Indonezijos ir Tailando iki miniatiūrinių Singapūro ir Rytų Timoro. Viena iš įdomiausių ir savo gamtos turtais įspūdingiausių regiono šalių yra Vietnamas.

Vietnamo sostinė – Hanojus, būtent į ją šiandien ir leiskimės lėktuvu iš Europos. Vietnamo karas buvo padalinęs šalį į dvi dalis – šiaurinę, su sotine Hanojumi ir pietinę – su sostine Hošiminu (arba dar vadinamu Saigonu).

Vietnamo viza – nebe problema, tiesiog tereikia bent dvi savaitės iki išskridimo užpildyti internetu formą vizai gauti, gavę patvirtinimą jį atsispausdinate ir jau Hanojaus oro uoste sumokėję 45  Jav dolerius ramiai pradedate pažintį su Vietnamo sostine.

Planuojant keliones į Vietnamą verta žinoti, kad Vietnamo klimatas labai priklauso nuo vietos, kur jūs keliausite, kadangi nuo šiaurės iki pietų šalis ištįsusi per 1.800 kilometrų ir turi du labai skirtingus klimatus. Šiaurėje jis permainingas, turi keturis sezonus, vasaros karštos, žiemos vėsios. Tuo tarpu pietinė dalis mėgaujasi ištisa vasara, ten karšta, drėgna ir dažnai nepatogiai tvanku ištisus metus. Bet mes dabar esame Hanojuje, šiaurės Vietname, o į pietus keliausime kitą kartą.

 

Hanojus – miestas ant Raudonosios upės   

Nors Hanojus yra Vietnamo sostinė, jis yra mažesnis už Hošiminą pagal plotą ir gyventojų skaičių. Hanojuje ir jo priemiesčiuose gyvena apie 6.5 mln. žmonių. Vos atvykus į Hanojų, jus pasitiks Azijos miestams būdingas chaosas, jis dar aštresnis Vietname, dėl ypač didelio motorolerių skaičiaus, rodos, kitkoioms transporto priemonėms čia – ne vieta.

Vistik po Hanojų galima ir ramiai pasivaikščioti – ypač senajame miesto kvartale, kuris pereina į kolonialistinių laikų Hanojų ir miesto ramybės oazę – Hoan Khiem ežero pakrantę, kur vaikšto rankomis susikibusios porelės, ilsisi senukai, vykstai Tai Chi pratybos ir kitokie užsiėmimai. Aplinkui gaudžiantis miestas neleidžia pamiršti, kad jūs tikrame didmiestyje. Šventyklos, muziejai, teatrai ir prekybos vietos – viskas aplink Hoan Khiem ežerą, taigi, renkantis nakvynės vietą reikėtų atkreipti į tai dėmesį. Mieste yra ir daugiau žalių parkų, daugiau natūralių ir dirbtinių ežerų, šalimais prateka ir Raudonoji upė, dažnai ištvinstanti ryčiau nuo Hanojaus.

Planuodami keliones į Hanojų, atkreipkite dėmesį, kad čia būdingi keturi metų laikai, tačiau žiemos ir tai salyginai šiltos, vidutinė sausio temperatūra Hanojuje apie +13. Na, o vasaros maloniai šiltos, su vidutine +29 temperatūra liepą.

Lankytinos vietos Hanojuje 

Senasis kvartalas (Old quarter) – senojo, ikikolonialinio Hanojaus architektūra, su 36 autentiškomis gatvėmis, kur gyvena ir dirba amatininkai – juvelyrai, siuvėjai, staliai.

Hoan Khiem ežeras – Hanojaus ramybės oazė, vietinių pasivaikščiojimo ir susitikimų vieta

Hošimino muziejus – buvusio Vietnamo komunistų lyderio muziejus, daug istorijos ir propagandos viename.

Nacionalinis Vietnamo istorijos muziejus – viskas apie Vietnamą – nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Vandens marionečių teatras – populiari vieta tarp užsieniečių, parodoma vietnamiečių etnografija, muzika ir kaip tai siejasi su jų istorija.

Į Hanojų iš Lietuvos galima nuskristi su vienu persėdimu Europoje (dažniausiai Helsinkyje arba Maskvoje). Dažniausiai skraidinančios aviakompanijos – Finnair, Aeroflot ir Vietnam Airlines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *