Pigūs skrydžiai į Jerevaną

Kokie šašlykai patys skaniausi? Žinoma, armėniški. Tad atspėjote – šįsyk ir lankomės viename iš Kaukazo kraštų – Armėnijoje, šalies sostinėje ir didžiausiame mieste Jerevane.

Jerevanas įsikūręs prie Turkijos sienos, Razdano upės, Ararato kalno su daugiau, nei vienu milijonu gyventojų.

JerevanasMiesto istorija prasidėjo VII a.pr.Kr., Viduramžiais Jerevanas priklausė Tamerlano imperijai, vėliau atiteko Turkijai ir Persijai. Nepriklausomybė įgauta 1991 metais. Daugiau apie Jerevano istoriją galite paskaityti: http://pigiausiskrydziai.lt/jerevanas/.

Jerevanas: egzotiška armėniška virtuvė ir svetingi gyventojai

Žinia, Armėnija su sostine Jerevanu priklauso Kaukazo regionui (į jį taip įtraukiama Gruzija, Azerbaidžanas ir Rusijos dalis), kuris laikomas vienu kultūriškai ir istoriškai įdomiausių kraštų Azijos ir Europos žemynuose.

Atvykus į Jerevaną (ypač iš vakarietiškų miestų) pirmiausia nustebina aplinka, į kurią modernas dar tik žengia. Čia daug senos arba sovietinės architektūros, automobiliai – lados ir žiguliai, naujų pamatysi vieną kitą. Gatvėse taisyklių nesilaikoma, pėstieji ir vairuotojai vadovaujasi „susitarimo principu“.

JerevanasAntrasis kreipiantis dėmesį dalykas – žmonės, nes dauguma jų labai neaukšti, paprastai apsirengę, tačiau visuomet svetingi ir kviečiantys ragauti vietinių patiekalų. Tad armėniškų skanumynų ragavimas turėtų būti įtrauktas į Jūsų kelionės tikslus. Apsilankykite ir Jerevano turgeliuose, kur įsigysite vaisių (itin populiarūs džiovinti), paragausite įdarytų riešutų. Armėnija išsiskiria ir savo gėrimais: leiskite sau paskanauti granatų vyno bei vietinio brendžio, vadinamu arbunu.

Lankytinos vietos Jerevane:

  • „Ararato“ viskio gamykla. Norint į ją patekti, teks laipteliais kopti į kalną, tačiau vėsiuose gamyklos rūsiuose puikiai atsigaivinsite. Galėsite paskanauti ir vietoje gaminamo gėrimo. Gamykloje taip pat įkurtas muziejus;
  • Centrinė Respublikos aikštė, kurioje veikia grojantys fontanai;
  • Operos rūmai;
  • Turkų tvirtovės griuvėsiai (ji statyta XVI amžiuje).

Jerevano oro uostas: http://www.aia-zvartnots.aero/.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *