Pigūs skrydžiai į Larnaką

Atostogos – viena didžiausių palaimų sunkiai dirbant, tad dauguma nori jas praleisti gerai atsipalaiduojant bei pailsint. Jei žvalgotės po užsienio kurortus, vienas tinkamiausių taškų Jūsų poilsiui – Kipras, kuriame saulė ir Viduržemio jūra džiugins kiekvieną.

LarnakaPasižvalgykime po vieną iš šalies kurortų – Larnaką, esančią šalies pietinėje pakrantėje. Miestas – trečiasis pagal dydį, tai vienas svarbiausių Kipro uostų. Šioje seniausioje Kipro vietovėje gyvena apie 100000 žmonių

Larnakos istoriniai takai

Teigiama, jog Larnakos miestas viena iš labiausiai savo praeitį menančių Kipro vietų. Nors šiandien istoriškai svarbių vietų čia ne tiek daug, kiek būtų galima įsivaizduoti, visgi viduramžių laikotarpiai paliko ne vieną architektūrinį objektą. Didelės reikšmės Larnakos augimui turėjo finikiečiai (miesto įkūrėjai, vietovę vadinę Kition), graikai, romėnai, turkai.

Jau Viduramžiais mieste buvo svarbus uostas, tačiau jis buvo užneštas dumblių ir neatstatytas, likę tik vėsiai.

Larnaka šiandien: ramybė tarp palmių ir žydroje jūroje

Šis Kipro kurortinis miestelis su savitais kaimeliais, kuriuose gaminami sidabro dirbiniai, išsiskiria pagrindine vietovės savybe – ramybe. Nors rytinėje Larnakos dalyje rasite barų, naktinių klubų, tačiau miestą poilsiui kur kas dažniau Larnakarenkasi vyresnio amžiaus žmonės ar šeimos su mažais vaikais. Beje, vaikams čia taip pat bus ką veikti: nusiveskite juos į Lucky Star Park ar kupranugarių parką.

Su visa šeima galite vykti į ekskursiją laivu aplink įlanką, drąsesnieji galės išmėginti ir įvairias vandens pramogas (buriavimas, nardymas ir pan.)

Didžiausias šurmulys mieste juntamas vasaros pradžioje, kuomet čia vyksta Potvynio festivalis. Renginys trunka net iki trijų savaičių.

Lankytinos Larnakos vietos:

  • Vienas seniausių Kipro vienuolynų, kuriame išlikusi bizantiško stiliaus mozaika (manoma, jog nuo VI amžiaus);
  • Finikules bulvaras, išsidėstęs palei pajūry su palmių alėja. Vieta, kurioje galima sutikti daug bevaikštinėjančių žmonių. Čia taip pat nuolatos vyksta įvairūs renginiai, mugės ir pan.;
  • Hala Sulton Tekke mečetė, statyta Mahomedo tetos garbei;
  • Sūrusis ežeras, kur žiemoja flamingai.

Larnakos oro uostas: http://www.larnaca-airport.info/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *